Celulitida je u nás žen problém s velkým “P”. Jen málokterá se minimálně jednou netrápila pro nevzhlednou pomerančovou kůži na zadečku nebo třeba na stehnech.

Pokud i vás celulitida trápí a třeba vám i snižuje sebevědomí, není nic jednoduššího, nežli se jí pokusit porazit. Jak na to?

Foto: Depositphotos.com

Pohyb dělá divy, fakt!

Možná to bude znít jako otřepané klišé, ale je to opravdu tak: pohyb dokáže zázraky! Jedním z vůbec nejefektivnějších způsobů, jak zatočit s ďolíčky na kůži, je pravidelně se hýbat a nevnímat pohyb jako nutnost, ale spíše jako radost. Přeci jen to děláte pro sebe, už jen to by pro vás měla být dostatečná motivace!

Celulitido, sbohem!

Podle odborníků pomáhá na celulitidu méně intenzivní, ale zato dlouhotrvající pohyb. Je přitom tolik možností, mezi kterými si můžete vybrat podle libosti, nálady nebo také s ohledem na váš volný čas. Skvěle totiž pomáhá například obyčejná (svižnější) chůze, jízda na kole, plavání, rotoped nebo jízda na kolečkových bruslích.

Máte-li na zadečku nebo třeba na stehnech celulitidu, vyrazte proti ní do boje. Kromě výše zmíněných aktivit můžete své šance na výhru nad pomerančovou kůží zvýšit také s pomocí efektivních cviků. Které to jsou?

Zvedání zadečku

Lehněte si na záda, nohy pokrčte do pravého úhlu a pomalým plynulým pohybem zvedejte zadeček nahoru, dokud tělo nebude v jedné přímce. V tu chvíli stáhněte zadeček, chvilku vydržte a opět se stejně pomalým plynulým pohybem položte zpět na záda.

Foto: Depositphotos.com

Chcete-li si cvik ztížit, položte si nohy na podložku vysokou 10 až 20 cm.

Dřepy

Klasické dřepy jsou velmi účinným a efektivním cvikem i v boji proti celulitidě.

Foto: Depositphotos.com

Stoupněte si s mírně rozkročenýma nohama tak, aby chodidla byla zhruba na šířce ramen. Mějte celá chodidla stabilně na zemi, paty by se neměly od země vůbec odlepovat. Proveďte cvik tak, že při poklesu horní část těla následuji zadeček tak, abyste s rovnými zády zadeček doslova vyšpulili. Kolena neprotlačujte příliš dopředu, snažte se je mít v rovině s chodidly. Změna do horní pozice pak vychází ze stehen.

Výpady

Výpady jsou podobně efektivní cviky v boji s celulitidou a celkovým formováním stehen a hýždí, jako dřepy.

Foto: Depositphotos.com

Podsaďte pánev, stáhněte bříško a koncentrujte se na srovnanou horní část těla. Pohleďte přímo před sebe a následně vykročte jednou nohou vpřed a tak, aby byla obě kolena v pravém úhlu. Koleno přední nohy by mělo skončit v rovině s kotníkem. Nyní se vraťte do výchozí pozice a opakujte s druhou nohou.

Máte-li správně zvládnutou techniku, můžete si cvik ztížit závažím nebo opět podložkou.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments