Mnoho žen si myslí, že jakmile překročí určitou věkovou hranici, automaticky by se měly začít stříhat na krátko. To je však veliký omyl, protože i po padesátce může mít žena delší vlasy a vypadat v nich skvěle. Mrkněte se na několik trendy účesů, které vás rozzáří.

Délka po ramena

Délka vlasů po ramena je v ženských účesech velice oblíbenou stálicí. Jedná se o praktický střih, jenž se dá nosit na mnoho způsobů, případně jej můžete sepnout do culíku či malého drdolu. Velkou výhodou je, že se tato délka hodí prakticky k jakémukoliv typu obličeje, takže se jedná o jakousi sázku na jistotu. Taktéž je ideální pro rovné vlasy i pro ty vlnité.

Délka vlasů po ramena může mít mnoho různých podob a záleží jen a jen vás, jakou z nich si vyberete. Ženy nejčastěji volí lehce vrstvené prostříhání, díky němuž dodají svým vlasům objem a vzdušnost. Při tomto střihu je však velmi důležité dbát na samotnou kvalitu vlasů! Aby vás účes opravdu rozzářil a dodal vám onu pomyslnou jiskru, měly by být vlasy lesklé a dobře živené. Zapomeňte na roztřepené konečky a vymytou barvu.

Když preferujete kratší

Jestliže jste fanynkou spíše kratších účesů, vyzkoušejte třeba elegantní krátké mikádo se zastřiženou ofinou. Díky tomu zakryjete vrásky na čele a váš obličej celkově omládne. Podobného efektu docílíte též s účesem, kdy délky lehce překrývají uši a čelo, avšak krk zůstává odhalený. Ačkoliv se jedná o střihy velmi nenáročné na domácí údržbu, častějším návštěvám kadeřníka se ovšem nevyhnete, protože vlasy je třeba pravidelně zastřihávat.

Pro ty, jimž se i mikádo zdá příliš dlouhé a touží po něčem více rebelském, je ideální krátký chlapecký střih zvaný pixie. Opět existuje celá řada různých variant, a to s kratší nebo delší ofinou. Tuto volbu ocení hlavně energické ženy, které nechtějí každé ráno trávit ani minutu před zrcadlem navíc. Nemusíte se ale bát, že by tento účes nevypadal žensky. S přidáním vhodných náušnic ze sebe rázem vytvoříte šik dámičku.

Foto: Shutterstock.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments