Účesy, se kterými se nemusíte stydět ani po padesátce

woman blowing dandelion flower selective focus photography

Mnoho žen si myslí, že jakmile překročí určitou věkovou hranici, automaticky by se měly začít stříhat na krátko. To je však veliký omyl, protože i po padesátce může mít žena delší vlasy a vypadat v nich skvěle. Mrkněte se na několik trendy účesů, které vás rozzáří.

Délka po ramena

Délka vlasů po ramena je v ženských účesech velice oblíbenou stálicí. Jedná se o praktický střih, jenž se dá nosit na mnoho způsobů, případně jej můžete sepnout do culíku či malého drdolu. Velkou výhodou je, že se tato délka hodí prakticky k jakémukoliv typu obličeje, takže se jedná o jakousi sázku na jistotu. Taktéž je ideální pro rovné vlasy i pro ty vlnité.

Délka vlasů po ramena může mít mnoho různých podob a záleží jen a jen vás, jakou z nich si vyberete. Ženy nejčastěji volí lehce vrstvené prostříhání, díky němuž dodají svým vlasům objem a vzdušnost.

Při tomto střihu je však velmi důležité dbát na samotnou kvalitu vlasů! Aby vás účes opravdu rozzářil a dodal vám onu pomyslnou jiskru, měly by být vlasy lesklé a dobře vyživené. Zapomeňte na roztřepené konečky a vymytou barvu.

Když preferujete kratší

Jestliže jste fanynkou spíše kratších účesů, vyzkoušejte třeba elegantní krátké mikádo se zastřiženou ofinou. Díky tomu zakryjete vrásky na čele a váš obličej celkově omládne.

Podobného efektu docílíte též s účesem, kdy délky lehce překrývají uši a čelo, avšak krk zůstává odhalený. Ačkoliv se jedná o střihy velmi nenáročné na domácí údržbu, častějším návštěvám kadeřníka se ovšem nevyhnete, protože vlasy je třeba pravidelně zastřihávat.

Pro ty, jimž se i mikádo zdá příliš dlouhé a touží po něčem více rebelském, je ideální krátký chlapecký střih zvaný pixie. Opět existuje celá řada různých variant, a to s kratší nebo delší ofinou.

Tuto volbu ocení hlavně energické ženy, které nechtějí každé ráno trávit ani minutu před zrcadlem navíc. Nemusíte se ale bát, že by tento účes nevypadal žensky. S přidáním vhodných náušnic ze sebe rázem vytvoříte šik dámičku.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.