Víte, v jakém účesu budete za hvězdu? V tom, který vám po všech stránkách padne. Při jeho výběru však nevycházejte jen z tvaru vašeho obličeje, nýbrž i typu postavy!

Tip: Přečtěte si také článek Účesy dle tvaru obličeje!

Správně zvolený účes dokáže se ženou hotové divy. Podtrhne její rysy, zvýrazní přednosti, skryje nedostatky a o nějaký ten rok ji i omladí. V kombinaci se správně zvolenou barvou a makeupem pak skutečně můžete být za hvězdu. A na základě jakých parametrů zvolit ten pravý? Čtěte dál.

Foto: Depositphotos.com

Výběr účesu konzultujte s kadeřníkem

Při výběru barvy a střihu je samozřejmě vhodná konzultace s kadeřníkem. Obzvláště pokud ho znáte a máte s ním dobré zkušenosti. Což vám však samozřejmě nic nebrání v tom trošku se do oboru zasvětit. I volba účesu totiž má svá přesně daná pravidla.

Účes a osobnost ženy

Základním pravidlem kadeřníků, imagemakerů a stylistů je brát při výběru účesu v potaz celou osobnost ženy. Nejenom tvar jejího obličeje, ale její celou postavu. Buďme ale konkrétní.

Foto: Depositphotos.com

Účesy pro vysoké a štíhlé ženy

Vysokým a štíhlým ženám sluší vlnité vlasy na ramena a dál, které jim dodají křivky a ženskost. V každém případě se vyvarujte rovných a zplihlých vlasů, jenž vás ještě opticky více zeštíhlí, stejně jako natupírovaných účesů, jenž vás učiní ještě vyšší. Vhodnou volbou nejsou ani velmi krátké vlasy, které na štíhlých ženách vypadají moc mužně.

Účesy pro boubelky

Ženy plných tvarů potřebují především maximálně přirozený a dobře padnoucí účes. Vhodné jsou dobře sestříhané vlasy na ramena, popřípadě vlasy s jemnými loknami. Vyvarovat by se v každém případě měly drobných kudrlinek, účesů na ježka, krátkých mikád a velkoobjemových účesů, které jim opticky přidají kilogramy.

Účesy pro atletickou postavu

Výhodou sportovně založených žen je, že jim sluší většina účesů snad s výjimkou účesů chlapeckých. Vhodné tak jsou vlasy krátké, dlouhé, vlnité i rovné. 

Účesy pro ženy s velkými ňadry

Zde záleží, zda žena chce své křivky zvýraznit, nebo naopak zakrýt. V prvním případě lze doporučit účesy krátké, vyčesané a drdoly. Toužíte-li svá velká ňadra naopak opticky zmenšit či spíše zakrýt, zvolte vlasy vlnité, popřípadě trvalou.

Vybíráme barvu

Každý střih je vhodné vybírat i s přihlédnutím k barvě vlasů. Zde v některých případech platí známé pravidlo, že tmavší zeštíhluje a blond naopak. Na tuto teorii se ale raději stoprocentně nespoléhejte, je to totiž velmi individuální záležitost.

Jaký jste typ?

Správně zvolená barva vlasů každopádně vzhled ženy ovlivňuje podobně jako jejich střih. Ubere jí roky, skryje nedokonalosti, vrásky a celkově ji prozáří. A na základě jakých parametrů tuto barvu zvolit? Při odpovědi na tuto otázku je vhodné vycházet z barvové charakteristiky (teplý a studený typ) a barvové typologie (typ jarní, letní, podzimní a zimní).

Cesta k dokonalosti vede přes barvy

Toto určení doporučujeme nechat na profesionálech (vizážistka, image maker), kteří při stanovení barvového typu používají jednotlivé barevné čtvrtky, které na denním světle přikládají k pleti, očím a vlasům. Barvy studené střídají s teplými a vybírají ty, které dotyčné sluší. A právě těmito barvami pak budete moci obohatit svůj šatník a vybrat si z nich i ideální barvu vlasů. Výsledek pak bude jedním slovem dokonalý.

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Díky za článek https://www.fashionmagazin.cz

Užasné, všechny typy mají téměř uplácnutou hlavu s dlouhými vlasy. Takovéto návody – proč to nikdo necenzuruje ?!!