Účesy na Silvestra 2022: 8 looků, se kterými zazáříte

Silvestr je příležitost, jak zazářit. Krásně se nalíčíte a punc svému půvabu dodáte účesem. Jedna z mála možností v roce, kdy se můžete odvázat, je právě konec roku. Jaké looky letos vedou?

Elegantní jistota

Máte krásný make-up? Pak jej nechte vyniknout a vyčesejte vlasy z obličeje. Máte-li neposedné lokny, vyžehlete je. Pokud budete vlásky fénovat, vezměte kadeře přes kulatý kartáč a foukejte směrem od tváře. Výsledek pak zafixujte gelem nebo modelovací gumou, vlasy lze lehce přelakovat a přestříknout leskem.

Sofistikovaný drdol

Jestli chcete vsadit na zkrocený účes, vytvořte si tento efektní drdůlek. Vlasy sčesejte dozadu a upevněte gumičkou. Poté vezměte ohon a zatočte jej do twistu. Následně jen udělejte oblouček pod gumičkou, posléze nad ní, jako byste si vytvořila tvar osmičky. Uprostřed secvakněte sponou na vlasy. Zvolte výraznou, ať se za ní skryjí konce vlasů, jež by z drdolu trčely.

Copánková souhra

Jednoduché, a přesto zajímavé. Rozdělte vlasy na pěšinku, záleží na vás, jestli ji máte ráda uprostřed nebo na straně. Poté vezměte pramínky na spáncích a upleťte z nich malé copánky. Spojte je vzadu pinetkou.

Dva bobánci

Dva jsou víc než jeden a to platí i o drdolech. Je to roztomilé a efektní. Vlasy rozdělte uprostřed pěšinkou a na každé straně si udělejte culíky. Pokud máte řidší vlasy, nevadí. Stačí copy natupírovat a uhladit. Každý pak zatočte do šneku a upevněte pinetkou. Pokud chcete, můžete nechat trčet pár pramínků z drdůlku, bude to mladistvé.

Efektní čelenka stačí

Někdy postačí výrazná čelenka. K Silvestru se hodí motivy nebe, tedy hvězdy, třpyt, štras, komety, půlměsíce. Stačí vlasy uhladit, konce lze zvlnit. Výrazná čelenka vynikne právě v uhlazeném vršku u kořínků, nadýchaná hříva by skryla krásu doplňku.

Se štrasem zazáříte

Další motiv hvězdy. Uhlaďte si vlasy a stáhněte dozadu do ohonu. Aby gumička nerušila sponku nebo brož, obmotejte culík pramenem vlasů a zajistěte pinetkou. Nad ohon zapomeňte sponku nebo klidně i brož.

V designu oblohy

Další hvězdná aplikace, pokud si chcete vyhrát. Vlásky opět sepněte do culíku a pořádně uhlaďte gelem, aby základ byl pro hvězdičky pevný. Můžete použít silně fixační gel, na němž budou hvězdičky držet. Jistotou je však lepidlo na tělo a vlasy, s jehož pomocí umístíte hvězdičky kolem pěšinky. Dejte si však pozor, abyste účes nepřeplácala, kdybyste si aplikovala moc hvězdiček, působilo by to jako čepička.

Glitrová fantazie

A co by to bylo za Silvestr, kdybyste se netřpytila jako hvězdná obloha. Opět platí, že nic se nemá přehánět, takže si na vlasech vyberte místo, kde pruh glitru bude efektní. Opět uhlaďte vlasy gelem, ať aplikace vynikne. Použijte glitrový gel, jím natřete například místo nad uchem, vlasy v tomto případě lze upnout pinetkou. Gelový štras můžete nanést i na okolí pěšinky.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.