Plesová sezona je v plném proudu a proto řada dam řeší jako každý rok obligátní problém – jaký účes na ples zvolit? Protože každá žena je jiná a každé se líbí něco jiného, nabízí se nesčetně variant plesových účesů. V dnešním článku poradíme zejména s inspirací na ty nejpovedenější účesy na ples pro aktuální sezónu.

Berte vždy na vědomí, že účes by měl být sladěný se stylem šatů či plesu.

Variace copánků

Copánek je prvek, který nikdy nevyjde z módy. Jeho zapracování do účesu pomůže z nudného drdolu vykouzlit společenský účes, který může být navíc i velmi praktický. Vhodné jsou jak obyčejné copánky, tak i zaplétané. Cop nebo menší copánek přitom může být hlavním motivem účesu, či jeho drobnějším detailem. Copánky dokážou oživit i obyčejný drdol, vytvoření takového účesu je možné i doma bez pomoci kadeřníka a zabere jen několik minut.

Dvacátá léta

Dvacátá léta minulého století jsou stále synonymem večírků, korálkových rób a účesů s pokládanou vlnou. Trend, který nosila Greta Garbo či Josphine Baker nevychází z módy ani v současnosti. Účes, kterému přinesl popularitu film velký Gatsby je vhodný pro dlouhé i krátké vlasy. Mimo to velmi lichotí kulatějšímu tvaru obličeje, skvěle však vypadá u každého. Vyplatí se doplnit ho čelenkou či ozdobnou sponkou.

Elegantní drdol

Jednoduchý elegantní drdol v duchu minimalismu je sázka na jistotu. Ženy by měly přizpůsobit polohu drdolu tvaru svého obličeje. Velmi lichotivé mohou být jak vysoko umístěné drdoly, tak i drdoly umístěné těsně nad šíjí. Jednoduchému drdolu sluší i vhodné ozdoby, které účes oživí. Jejich zhotovení je vcelku jednoduché a často nestojí víc než pár minut.

V boho stylu

Hlavním motivem účesu na ples nemusí být nutně vlasy vyčesané do drdolu nebo zapletené do složitého účesu. I vhodně upravené rozpuštěné vlasy mohou být přijatelnou alternativou společenského účesu. Použití kulmy, sponek či čelenek je snadné a rychlé. Pro boho styl jsou typické jemně zapletené copánky nebo květinové ozdoby. Hippie styl už dávno nepatří jen na festivaly. Uvolněný zaplétaný drdol rozhodně patří mezi aktuální trendy.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 5 Stars