Účes dokáže podtrhnout naši krásu. Umí nám zalichotit, ale zároveň i uškodit. Určitě jste si vy někdy všimli oblíbených proměn, kdy správně zvolený střih dokázal daného člověka proměnit doslova k nepoznání. Stejně jako vám může volba účesu pomoci vypadat mladší, může vám pomoci i k tomu, abyste vypadali starší…

Co když vám účes jen zbytečně přidává roky?!

Myslíte si, že je to hloupost? Tiše se smějete tomu, že by vám špatně zvolený střih mohl přidat pár let? Věřte tomu nebo ne, nebudete to vy, kdo se bude smát jako poslední. My totiž víme, že existují účesy, které ženám skutečně přidávají roky. A kdo ví – možná máte jeden z nich na hlavě i vy!

Nadměrný objem může být na škodu

Účesy s obrovským objemem byly hitem před několika lety, kdy je nosily snad všechny ženy a byly na svou bohatou hřívu patřičně hrdé. Dnes je ale tento trend tak nějak mimo.

Jasně, kdo by nechtěl mít vlasy plné objemu, že? Jenže i tady platí, že všeho moc škodí. I když si to asi neuvědomujete, přílišný objem vás dělá na pohled starší. Není lepší vzdát se trochy objemu, nežli riskovat, že vám budou hádat více, nežli kolik vám je?

Příliš mnoho laku škodí

Použití laku pro fixaci účesu je pro mnoho žen na denním pořádku. Napadlo vás ale někdy, že jeho nadměrné množství může vašemu vzhledu spíše uškodit?

Jestliže se snažíte vlasy dostatečně zalakovat, aby celý den vydržely stejně tak krásné a dokonalé, jako když ráno po několika minutách strávených v koupelně opouštíte domov, pak si dejte pozor, abyste si tímto krokem spíše nepřidali pár let navíc. Díky laku pak vlasy působí strnule a nepřirozeně.

Účes z roku raz dva už se nenosí

Jakmile objevíme účes, který nám padne a ve kterém se sami sobě líbíme, pak se k němu neustále vracíme a jsme mu věrné. Jenže i tady lze napáchat poměrně velké škody.

Možná se totiž zuby nehty držíte účesu, který se nosil někdy v 90. letech a pořád si myslíte, že když se v něm sami sobě líbíte, pak je všechno v pořádku. Jenže s účesy se to má úplně stejně, jako s módou – i tady se trendy neustále mění a co je staré, to vás udělá ještě zbytečně staršími.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze