Trendy účesy, které omladí. Které nejvíc frčí?

Přiznejme si, milé dámy. Stárnutí si žádná z nás příliš nevychutnává a proto hledáme různé způsoby, jak na svém věku alespoň opticky pár let ubrat. K tomu nám může skvěle pomoci mladistvý účes. Správný střih a barva totiž umí divy. 

S přibývajícím věkem vlasy ztrácí svou sílu. Více padají, jsou tudíž častěji řídké a nejde s nimi pracovat tak, jako zamlada. Proto se mnoho žen rozhoduje pro krátký střih, který by podle stereotypních názorů měly starší ženy preferovat.

Někteří lidé zastávají názor, že dlouhé vlasy ke starším ženám nepatří a s dovršením určitého věku by měly svou bohatou hřívu shodit. To je však zcela scestné. Z krátkých i z dlouhých vlasů se dají vykouzlit mladistvé účesy. Pojďme se podívat na některé z nich.

Vrstvené mikádo

Vyzkoušejte krátké mikádo, které je lehce vrstvené. Tento účes je nesmírně elegantní. Sestřih tohoto typu hezky provzdušní vlasy a orámuje tvář. Vlasy budou působit hustějším dojmem a účes si bude držet hezký tvar po dlouhou dobu.

Vrstvený střih s ofinou

Celý život jste nosila dlouhé vlasy a na radikální změnu nejste připravená? Nevadí. Můžete vyzkoušet středně dlouhý vrstvený střih s ofinou. Jen pozor, ofina bohužel není pro každého. Sama ale jistě víte nejlépe, jestli jste typ, kterému ofina sluší nebo nikoliv.

Patka na stranu

I tento střih je pro ty z vás, které si na krátké vlasy netroufají. Délka po spodní část čelisti je zlatá střední cesta. K tomu jemné sestříhání a dlouhá ofina přehozená na stranu. Tento účes vám vizuálně ubere řadu let a je velmi slušivý.

Stylový pixie střih

Tento účes už chce notnou dávku odvahy, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Roztomilý krátký rozcuch je teď trendy. Fantasticky tento sestřih umí nosit v různých variantách například hvězdná Halle Berryová, která ví, jak stárnout s grácií.

Dlouhé plážové vlny

Zapomeňte na to, že po čtyřicítce nemůžete nosit dlouhé vlasy. Je to jen mýtus. Důkazem je například herečka Sarah Jessica Parkerová, která dlouhé vlasy nosí celý život. Tento styl k ní patří a v jiném účesu si ji dnes už ani nedokážeme představit.

Při příští návštěvě vašeho kadeřníka požádejte, aby vaše vlasy jemně sestříhal kolem obličeje a místo žehlení požádejte o vytvoření plážových vln. Úspěch zaručen!

Zdroj info: Autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!