Ikonický účes Rachel Green z Přátel je i po více jak dvaceti letech stále trendy. Proč ho Jennifer Aniston nenáviděla?

Poslední díl seriálu Přátelé byl odvysílán před sedmnácti lety (nebereme-li v potaz aktuální novinku „Friends: The Reunion“). Přesto jej dodnes sledují miliony diváků po celém světe, kteří si pamatují nazpaměť všechny legendární vtipy a hlášky. Kromě jiného byl seriál také přehlídkou nadčasových outfitů a účesů, které jsou trendy dodnes. Přesto jedna z hlavních představitelek svůj účes nenáviděla. Proč?

Módní ikona a vlasový chameleon

Když bychom měli jmenovat postavu ze seriálu Přátelé, která měla všechny módní trendy v malíku a vždy nosila ty nejstylovější modely a účesy, byla by to rozhodně Rachel Green, kterou ztvárnila Jennifer Aniston.

Rachel miluje módu a touží najít zaměstnání, které by jí umožnilo pracovat pro známé návrháře. Sama se netají tím, že si kupuje až třicet módních magazínů za měsíc, takže je přímo expertka a pro radu ohledně oblékání by její přátelé měli jít rovnou za ní.

Foto: Shutterstock

Kromě outfitů Jennifer Aniston coby Rachel Green v Přátelích vystřídala také mnoho účesů. Od dlouhých vlasů až do pasu až po krátké mikádo. Herečka má to štěstí, že jí sluší téměř každý střih, takže by se mohlo zdát, že neměla se změnami účesů žádný problém. Tak to ale nebylo.

„Na Rachel“

Před několika lety Jennifer prozradila, že ikonický účes „na Rachel“, který se stal v devadesátých letech tolik oblíbeným, ona sama přímo nenáviděla. Jednalo se o vrstvený střih po ramena s velkým objemem. Na první pohled velice slušivý účes, na kterém nemůže být nic špatného. Herečka však byla zcela opačného názoru. Dle jejích slov si tento účes nejdříve zamilovala. Později ale zjistila, že je pro ni nemožné ho udržet v podobě, jak jí ho vytvořil kadeřník Chris McMillan.

„Když mi ten účes poprvé udělali, tak jsem si řekla: »Páni, to je super!«. Pak mi jen na hlavě zůstala krepatá helma, protože jsem absolutně neměla ponětí, co s tím mám dělat.“

McMillan dodal, že se jednalo o razantní změnu, jelikož Jennifer vždy nosila dlouhé vlasy.

Období experimentování s vlasy má herečka naštěstí za sebou. Od skončení seriálu Přátelé se její účes prakticky nezměnil, což je dobře. Již roky nosí dlouhé plavé vlasy, které k ní sedí nejlépe a bez kterých si ji nedokážeme představit.

Foto: Shutterstock

Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!