Trápí vás baculatý obličej? Vsaďte na účesy, které vaši tvář opticky zeštíhlí

Pokud máte baculatý obličej, možná přemýšlíte nad tím, jak ho alespoň opticky zeštíhlit. Ideálním řešením je správný účes, který umí hravě ubrat kila. Vyberete si ten svůj.

Bylo by skvělé, kdyby každé ženě slušel jakýkoliv účes, který se jí zrovna líbí. Bohužel to není možné. To, že se vám líbí například střih na mikádo, neznamená, že si ho můžete dovolit. Nemusí totiž lichotit vašemu tvaru obličeje.

V případě, že jste majitelkou baculatého obličeje, měla byste vždy zvážit, jaký účes zvolíte. Pokud chcete svůj obličej opticky zeštíhlit, držte se těchto střihů.

Střih rámující obličej

Na optické zeštíhlení obličeje jsou ideální účesy, kdy jsou vlasy po stranách sestříhané tak, že lemují tvář. Obličej tak působí opticky delší a štíhlejší, což je ten požadovaný efekt, kterého chcete docílit.

Foto: Shutterstock

Cop na stranu

Romantický cop á la Elsa z Ledového království vám také může pomoct k opticky štíhlejšímu obličeji. Kromě toho je tento účes velmi jednoduchý, sexy a v současné době trendy.

Pozor, tento účes ale sluší nejvíce pouze ženám s opravdu hustými vlasy.

Foto: Shutterstock

Vsaďte na dlouhé vlasy 

Pokud se rozhodujete, jakou délku vlasů zvolit, rozhodně dejte přednost delším vlasům. Není třeba mít kadeře až do pasu, ale dlouhé vlasy opticky prodlužují tvář, což je první důležitý krok. Pak jen stačí vlasy vhodně upravit kolem obličeje, aby působil štíhlejší. 

Vlnité mikádo sčesané na stranu

Mikádo je obecně velice šik a elegantní. Pro zeštíhlující efekt vytvořte jemné vlny a noste vlasy sčesané na stranu. Obličej se tak opticky zeštíhlí a navíc vám  tento účes ubere několik let.

Foto: Shutterstock

Jaký typ účesu vyhovuje právě vám? Řešíte účes, aby padl k vašemu obličeji? Dejte vědět v komentářích.

Zdroj info: autorský článek.