U snubních prstenů stále vede nadčasový design, ale prosazují se i nové trendy

Snubní prsteny z principu nebývají ukázkou extravagance, ale jejich vzhled se v poslední době hodně proměnil. Hladké lesklé kroužky z bílého zlata jsou již mnoho let tou nejoblíbenější variantou u budoucích manželů. Přesto se mezi klasickými modely začínají prosazovat i méně obvyklé designy, a pomalu se mění i způsob, jak je na snubní prstýnky nahlíženo.

Experimentovat s materiálem? Spíše ne

V pražském ateliéru KLENOTA si zakládají na ručním zpracování, které je zárukou kvality a dlouhé životnosti šperků. Zároveň jsou otevření novým trendům a výrobě šperků podle představy zákazníka. Nabídku snubních prstýnků neustále posouvají a rozšiřují, některých tradic se ale nevzdávají. Pro výrobu snubních prstýnků se rozhodli používat výhradně 14k zlato. „Snubní prsten vnímáme jako šperk, který je na celý život. Proto by měl být z kovu, do kterého se zub času zapisuje minimálně,“ vysvětluje Jarmila Slívová, zakladatelka značky KLENOTA. Ne vždy si lidé sundávají prstýnek z ruky při umývání rukou, domácích pracích nebo před sportovní aktivitou. Prstýnky z pravého zlata lze ale poměrně snadno opět navrátit do původního stavu, stačí je donést ke zkušenému zlatníkovi, který jejich povrch vyleští, nebo v případě matných či zrnitých povrchů jim zase dodá původní strukturu.

Snubní prstýnek může být také módním doplňkem

Co se však poněkud změnilo, je pohled budoucích novomanželů na snubní prstýnky. Někteří hledají takové, které budou vyjadřovat jejich vkus a osobnost. Chtějí, aby byly něčím výjimečné a neobyčejné. Vybírat si mohou například z různých barev zlata. Nejoblíbenější jsou snubní prsteny z bílého zlata, protože to je velmi univerzální a nejčastěji se na něm oba v páru shodnou. Prosazuje se také trend žlutého a růžového zlata. Dávno již neplatí, že prstýnek pro ženu a muže musí vypadat zcela stejně. Mohou mít jinou barvu i tvar, jednotící prvek se pak dá propašovat třeba do společné rytiny.

Samostatnou kapitolu by pak mohly tvořit dámské snubní prsteny s diamanty. Uplatňuje se především tzv. eternity ring, kdy je obvod prstýnku celý nebo jen z poloviny osazený drobnými diamanty v řadě. Tento typ prstenu symbolizuje věčnou lásku. Rebelující variantou jsou prstýnky s diamanty v nepravidelné řadě nebo ve tvaru spirály. Romanticky působí prsten s diamantem ve tvaru markýzy. Nároční zákazníci si mohou zvolit i masivnější modely s většími diamanty. Kromě individuálních preferencí je potřeba vzít v potaz také sladění se zásnubním prstenem. Na základě této potřeby vytvořili v ateliéru KLENOTA ladící sady snubních a zásnubních prstenů.

Výběr svatebních prstýnků jako příjemně strávený čas

Ať už sázíte na tradičnější podobu prstýnků, nebo vás láká některý z novějších trendů, rozhodně stojí za to si jejich výběr užít. Svěřte se do rukou odborníků, kteří vám pomohou zorientovat se v široké nabídce a zohlední všechna vaše přání. Ideálním řešením je udělat si základní představu o možnostech a případně si vytipovat své favority na internetu, a následně si domluvit schůzku ve zlatnickém ateliéru. Tuto možnost nabízí ateliér KLENOTA, který sídlí v historickém centru Prahy.

Doporučujeme objednat se na konkrétní termín, aby se personál mohl věnovat pouze vám a měli jste dostatek soukromí. Pokud máte do Prahy daleko nebo je pro vás obtížné najít společný termín, zakoupit prstýnky lze samozřejmě i online. V ateliéru KLENOTA získáte mimo jiné i možnost první výměny velikosti zdarma.