Ženské tělo je náchylnější na zimu. To myslím máme odpozorované všichni. Žádný muž si tak často na pocit zimy nestěžuje tak, jako ženy. Pokládáte si otázku, čím by to mohlo být? Čtěte dál a dozvíte se důvody, proč tomu tak je.

Metabolismus

Muži mají rychlejší metabolismus než ženy, což má za následek rychlejší spalování kalorií a proudění krve, proto jim není taková zima. U žen k ochlazená dochází rychleji, protože máme oproti mužům méně svalové hmoty a ta produkuje teplo. Naše tělo přenáší teplou krev z končetin k životně důležitým organům do středu těla.

unsplash.com

Tělesná teplota

Dalším faktem je, že ženy mají vyšší tělesnou teplotu těla oproti mužům. To je pak jasná věc, že jakmile je chladnější počasí, žena se musí nabalit jako sněhulák a muži postačí lehká bunda. Pakliže žena bere hormonální antikoncepci, pocit chladu se ještě znásobí.

Antikoncepce ovlivňuje ženské hormony a může tak ještě zvýšit tělesnou teplotu. A máme vysvětlení, proč ženy musí investovat více do svého šatníku!

Foto: Pexels.com

Ženské tělo reaguje na zimu jinak

Ženské tělo fyzicky reaguje na zimu jinak než mužské. Podle profesorů Davida W. Niesela a Norberta K. Herzoga z Medical Discovery News ženské tělo při pocitu chladu stahuje krevní cévy, aby udrželo tělesné teplo. Což má za následek ale úplný opak a cítí se pak chladněji.

Foto: Pexels.com

Nedostatek spánku a železa

Jeden z častých příznaků nedostatku železa je zimomřivost. Jíte dostatek obilovin, luštěnin a listové zeleniny? Tyto potraviny jsou plné železa. Nedostatek spánku má také velký vliv na naši zimomřivost. Unavené tělo pracuje pomaleji a také tepla produkuje méně.

Podle výzkumů se v každé třetí rodině dohadují o nastavení teploty na termostatu. A dokonce každý pátý pár mění teplotu potají, aniž by o tom partner věděl. Přiznejte se, jak je to u vás doma?
 
Příště až na vás někdo vytáhne řeči, že víc jste se snad nabalit už nemohla, vzpomeňte si na tento článek a vytáhněte naše argumenty!

Diskuze

14 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Tak to jsem asi ženská.

Bohouši, mám to stejně. Ale díval jsem se a nejsem. Bohužel na pocit chladu to vliv nemělo.

Já naopak asi ne =o)

Absolutni blaboly. Me zene je stale horko a me zima.

To jsou jenom řeči, nikdy mě zima nebyla, pokud je člověk v pohybu , tak mu zima být ani nemůže. Vždycky říkám, až mě bude zima, tak teprve pak zima je

Správné žena má být pořád v pohybu aby nestačil uschnout pot.

Tak to budu asi ženská, mě je zima furt.

To je málo emancipace a diskriminace žen !!!

Mužům není zima..? Vyjdu ven a nasaju to okolí a hned je mi zima.
Ženy jsou více duše…. Tak proč ne muži..

Mohlo by to být také tím, že o tom nemluvíme..Že je nám zima… S těmi studenými končetinami to máme stejné, dámy..

Taky v tom cítím určité stálé soupeření mezi muži a ženami.Kdo je lepší..? Pokud se tak budeme ptát a chovat, tak nikdo..

Taky bychom se asi měli naučit rozlišit myšlení a cítění a co kam patří a kde a kdy a co použít.Taky, že je mužská a ženská stránka mysli a i srdce…

Mám raději zimu než léto. V ložnici máme tak 5 stupňů, otevřené okno, v zimě chodím v lehčí bundě a pod ní triko s dlouhým rukávem, žádné svetry. Zimní boty jsem ještě nevytáhla, je mi v nich vedro a to je dnes -12. Mám to tak celý život. Tak nevím, jsem ženská?

U nas doma jsme zmrzlý úplně všichni – přítel, já a dokonce oba naši velcí psove, psiska jak je k nule tak vystrcej čumák, vylitnou na zahradu, vyčurat a hnedka zpátky domů, grilovat se u kamen 😄