Co víte o Islandu? Kromě faktu, že na ostrově najdete spoustu gejzíru, je Island také centrem módy.

Pátý ročník Reykjavik Fashion Festival (Oficiální stránky najdete zde: http://rff.is) se konal na konci března tohoto roku. Reykjavik Fashion Festival byl založen v roce 2009 a jeho cílem je propagace mladých a talentovaných modních návrhářů pocházejících právě z Islandu. Tento módní festival se za pět let svého působení stal hlavní platformou k představení a zobrazeníaktuálního islandského designu a vývoje islandské módy.

Jör-By-Gudmundur RFF RTW Fall Winter 2013 Reykjavik

Reykjavik Fashion Festival se pomalu stává významnější akcí i ve světovém módním měřitku. Jeho popularita roste každým rokem i přes to, že islandská módní scéna patří mezi ty méně významé.

Letos se na Reykjavik Fashion Festivalu představili také matadoři islandské módy jako je Farmer’s Market, Ziska, Magnea, Ella, Rey, Mundi nebo JÖR.

Pojďme se blíže podívat na módní značku JÖR. Šestadvacetiletý Guðmundur Jörundsson – zakladatel značky – se na módní scéně pohybuje teprve krátce. Na Reykjavik Fashion Festivalu se představil teprve potřetí. Guðmundur Jörundssonse se zaměřil na pánskou a dámskou linii. Dámská část kolekce je viditelně ovlivněna pánským stylem. Někdy se dá stěží rozeznat, jestli se o jedná o pánský nebo dámský kousek.Sám autor říká, že rád propojuje oblečení pro ženy a muže, ale hned dodává, že tenhle trend se nebude držet dlouho. Guðmundur Jörundssonse označil zlaté kalhoty za svůj nejlepší kousek.

Jör-By-Gudmundur RFF RTW Fall Winter 2013 Reykjavik

Atmosféra při předtavení kmolekce byla tmavá a skoro děsivá. V kolekci jednoznačně převládají studené barvy, dlouhé kabáty a kalhoty a zlaté doplňky.

Jör-By-Gudmundur RFF RTW Fall Winter 2013 Reykjavik Jör-By-Gudmundur RFF RTW Fall Winter 2013 Reykjavik Jör-By-Gudmundur RFF RTW Fall Winter 2013 Reykjavik


zdroj: http://rff.is/designers a http://www.interviewmagazine.com/

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments