Fenomén jménem Twiggy. Jak dnes vypadá první supermodelka?

Blonďatý klučičí sestřih, velké panenkovské oči a hubená postava. Takto si většina lidí pamatuje bývalou supermodelku Twiggy, která v šedesátých letech zaujala svět svým chlapeckým vzhledem. Jak módní legenda vypadá dnes?

Pravým jménem se jmenuje Lesley Lawson. Přezdívku Twiggy (proutek) si vysloužila díky své velmi hubené postavě, která v době, kdy se modelka proslavila, nebyla příliš v módě. Šedesátá léta byla totiž obdobím plnoštíhlých krásek. Twiggy ale všechny omámila natolik, že zcela změnila tehdejší ideály krásy.

https://www.instagram.com/p/CLjfEOWslfR/?igshid=14mmv4wbwbf08
https://www.instagram.com/p/CKqWjfSMGcP/?igshid=1us0pzk6q9kop

V roce 1967 se jako modelka proslavila ve světě a začala pracovat přímo v metropolích módy. Díky své práci navštívila místa jako Francie, Japonsko nebo Spojené státy americké. Když později svět modelingu na nějaký čas opustila, začala se věnovat herectví ve filmech i v divadle. Měla také svůj vlastní televizní pořad s názvem Twiggy’s People a byla mimo jiné porotkyní soutěže America’s Next Top Model. V roce 2005 pak začala spolupracovat s módním značkou Marks & Spencer. Snažila se také prosadit jako spisovatelka. V roce 1998 vydala svou autobiografii s názvem Twiggy in Black and White, která měla velký úspěch.

Dnes je Lesley Lawson alias Twiggy noblesní dámou, která stále vypadá výborně. Rozhodně se ale v mnoha ohledech změnila. Krátký sestřih vyměnila za polodlouhé vlasy s ofinou a místo modelingu se věnuje spíše své rodině. Stále ji ale poznáte podle velkých očí s dlouhými řasy, kterými kdysi uhranula celý svět.

https://www.instagram.com/p/CIyuoKiDDdK/?igshid=3paomy17nncu
https://www.instagram.com/p/BgGdrijn3NM/?igshid=vzks32ga3a6o
https://www.instagram.com/p/Bfsm9cxHycx/?igshid=f7w7ugikt54z
https://www.instagram.com/p/BfOfPNlHfRv/?igshid=q39eufqu910e