Na tvrdé paty funguje tvaroh i vepřové sádlo

Blíží se léto a s ním spojené nošení otevřené obuvi. Možná se ani vy už nemůžete dočkat, až po několika dlouhých měsících nošení uzavřených bot (na podzim kotníkové botičky, v zimě kozačky, na jaře tenisky) konečně vklouznete do žabek nebo vzdušných sandálků. Nošení otevřené obuvi však má svá pravidla.

Kromě pečlivé pedikúry je také zapotřebí, aby vaše paty vypadaly k světu. Na nikoho určitě neudělají dobrý dojem vaše ztvrdlé paty. Mít paty jako struhadla nechce žádná z nás, proto vám poradíme, co na ně funguje.

Obyčejné vepřové sádlo místo drahého krému

Výrobci nejrůznějších rádoby zázračných krémů, které fungují snad úplně na všechno, se mezi sebou často předhání, který z nich vám dokáže nabídnout lepší výrobek. Tyhle krémy pak kolikrát stojí nekřesťanské peníze, které jsme my ženy ale ochotné dát, protože se přece chceme zbavit těch tvrdých pat.

Utrácet šílené peníze přitom není potřeba, krém totiž skvělé nahradí obyčejné vepřové sádlo, které buď máte to štěstí, že máte domácí, nebo ho seženete poměrně levně i v supermarketu. Vepřové sádlo naneste na paty, nožky zabalte ideálně do igelitového pytlíku a navrch ještě do ponožek, zachumlejte se do postele a nechte sádlo působit přes noc.

Lázeň s jedlou sodou

Jedlou sodu máme doma snad úplně všechny, je to univerzální pomocník, na kterého se můžeme spolehnout jak při úklidu domácnosti, tak i při péči o naše tělo. Jedlá soda skvěle funguje i na tvrdé paty.

Smíchejte teplou vodu a jedlou sodu, do této lázně můžete, avšak nemusíte, přidat ještě pár kapiček vámi vybraného esenciálního oleje pro provonění. Poté si vezměte třeba knížku, ponořte nohy do lázně a 20 minut relaxujte. Po uplynutí doby vydrhněte tvrdé paty pomocí pemzy. Na závěr je ošetřete krémem a navlékněte nožky do ponožek, díky kterým se do nich krém o to lépe vstřebá.

Zábal z tvarohu

Máte v lednici tvaroh? Pokud tam tenhle poklad objevíte, můžete se radovat. Právě jste totiž našly dalšího skvělého pomocníka, za kterého neutratíte majlant a který vám přitom pomůže zbavit se nevzhledně tvrdých pat.

Jak na to? Budete milé překvapené, jak jednoduché to ve skutečnosti je. Na chodidla naneste větší vrstvu tvarohu, nohy zabalte do igelitového sáčku a opět na ně navlékněte teplé ponožky, ideálně bavlněné nebo pletené. Nejlépe uděláte, pokud tvarohový zábal necháte působit přes noc.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.