Tvorbě vrásek, které jsou prvním náznakem stárnutí pokožky, by se chtěla vyhnout snad každá z nás. Jen málokterá žena si totiž dokáže hrdě přiznat, že stárne a že se na ni začíná podepisovat zub času. Dobrou zprávou je, že se dá tvorbě vrásek předejít nebo jejich vznik alespoň zpomalit. Co kdybychom vám prozradili, jak na to?

Jak předejít tvorbě vrásek?

Snad každá žena se děsí dne, kdy se podívá do zrcadla a odměnou jí bude pohled na první vrásky, které se mohou objevit na čele, kolem úst nebo v oblasti očí. Jakmile se objeví vrásky, značí to o jediném: stárneme. A to si my ženy zkrátka odmítáme připustit.

Tip číslo jedna: nespěte na břiše

V jaké poloze běžně spíte? Pakliže přiznáváte, že vaší nejoblíbenější spánkovou polohou je poloha na břiše, pak byste se měli hodně rychle překulit na záda. Spánek na břiše totiž škodí!

Proč? Jednoduše proto, že se v této poloze naše pokožka na obličeji mačká a natahuje, k tomu všemu se vlivem toho, že leží přímo na polštáři, může více potit a tím pádem dochází k rychlejší tvorbě vrásek. Proto odborníci doporučují spát na zádech, případně na boku.

Tip číslo dva: vsaďte na kosmetické produkty s růží

Růži se často přezdívá královna zahrad. My bychom ji ale s klidným svědomím dali i další přízvisko: královna krásy!

Ptáte se, co nás k tomu vede? Měli byste vědět, že růže je známá tím, že působí jako afrodiziakum. Proto pokud chcete předejít vráskám, zaměřte svou pozornost na kosmetické produkty s obsahem růže. Ty mají schopnost regenerovat a omlazovat pokožku, což je přesně to, co nejvíce potřebujete. Mimo to se pyšní hojivými a hydratačními účinky, což je takový bonus navíc.

Tip číslo tři: omezte konzumaci cukru

Neodoláte nejrůznějším sladkostem a laskominám? Měli byste! Možná to nevíte, ale cukr způsobuje nárůst hmotnosti a zároveň je mu přisuzován i další nešvar: rychlejší stárnutí!

Když pokožka rychleji stárne, dříve se na ní objeví vrásky. A to určitě nechcete. Proto ve svém vlastním zájmu omeze příjem cukru, kterému se právem často přezdívá bílé zlo.

Tip číslo čtyři: nestresujte se

Posledním tipem je naše snaha apelovat na to, abyste se pokud možno vyhnuly stresu. Jak jistě víte, stres nemá na naše tělo pražádný dobrý vliv, ba spíše naopak. A uškodit vám může jak po fyzické, tak i psychické stránce.

Když se hodně stresujete, často to způsobuje, že nemůžete spát. Když nespíte dostatečně nebo kvalitně, nemá vaše tělo příležitost regenerovat, což může způsobit, že začne rychleji stárnout. A tady už vám jistě nemusíme vysvětlovat, co to pro vás znamená…

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.