Objevte tajemství tužkové rtěnky. Vydrží déle a opticky zvětší vaše rty

Pamatujete si doby, kdy se na zafixování a optické zvětšení rtů používala konturovací tužka? Není to zas tak dávno, kdy ji hojně využívaly kosmetičky a mnoho z nás tímto způsobem získalo krásně nalíčené rty, které déle vydrží upravené. Jenomže jak už to tak bývá, na trhu se objevila novinka v podobě tužkové rtěnky. Ta v podstatě spojuje konturovací tužku a rtěnku. Docílíte pomocí ní ale stejného výsledku? A jak ji nanášet? Vše vám prozradíme.

Vyhledávané jsou kosmetické produkty 2v1

Kdo by s sebou chtěl nonstop tahat kosmetickou tašku plnou líčení, že? Naštěstí v dnešní době najdete na trhu široký výběr kosmetických produktů, které v sobě ukrývají mnohem více. Jsou tak 2v1 a šetří nejen náš čas, ale i prostor v kabelce.

Krycí make-upy jsou dokonalé, že není třeba použít korektor. Řasenky jsou kvalitní, že vám rázem vykouzlí kočičí dlouhé řasy a není třeba dalšího líčení. Řasenky na obočí mu dodají přirozený načechraný tvar a decentní zbarvení, které podtrhne celý váš obličej. A potom jsou tu rtěnky.

Díky nepřebernému množství barevných odstínů máme možnost každý den zbarvit naše rty do jiného tónu a mít smyslné rty jako herečka Angelina Jolie. Na trhu sice najdeme nekonečně druhů a typů rtěnek. Najít ale opravdu ty kvalitní, které vydrží delší dobu, je jako honba za pokladem.

Foto: Shutterstock

Když starší dámu na trhu „rtěnku“ nahradí mladší verze – „tyčinka“

Kosmetický průmysl si je moc dobře vědom, že jednou z nejdůležitějších vlastností rtěnek musí být výdrž. A to především taková, aby rtěnka přežila jídlo, pití a rty byly dokonale upravené po několik hodin. A právě to slibují rtěnky v tyčince.

Na rozdíl od obyčejných rtěnek propůjčí vašim rtům příjemnou hydrataci, kterou oceníte především v zimních měsících. Textura rtěnek v tyčince je krémovější a lehčí, konečná pigmentace je ale velmi výrazná.

Také se vám u rtěnek občas stává, že pro precizní nalíčení musíte použít dvě vrstvy, které stejně musíte po hodině upravit, protože kamsi zmizely? Velkým překvapením u rtěnek v tyčince pro nás bylo, že stačí nanést opravdu slabou jednu vrstvu a rty jsou skvěle zbarvené.

Aplikace rtěnky v tyčince není taková věda

Rtěnka v tyčince se jednoduše nanáší. Pokud jste nováčkem a doposud jste nikdy nelíčila rty konturovací tužkou, pak vsaďte na širší tyčinku, která je tradiční rtěnce tvarově velmi podobná a bude decentně kopírovat tvar vašich rtů. Pro líčící profesionálky tu jsou rtěnky v tyčince, která je velmi podobná samotné konturovací tužce. S její pomocí můžete opticky zvětšit vaše rty, nebo jejich jednotlivé části.

Lesklé rty už jsou pasé. Trendy jsou matné rty, což hraje do karet výdrži rtěnek v tyčince. Rty vydrží nalíčené po několik hodin.

Vyzkoušeli jste už rtěnku v tyčince, nebo jste stále věrná tradiční rtěnce? Dejte nám vědět do komentářů.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.