Máte ve skříni spoustu oblečení, kvůli kterému vám občas stojí vlasy na hlavě a nejraději byste tyto kousky poslali okamžitě do koše? Nedělejte to. Zanechte klidnou hlavu a přečtěte si náš článek, který vám ušetří spoustu nervů, peněz a času, který byste strávili nad řešením problémů.

Nepadnoucí džíny

Jistě se vám stalo, že jste do kalhot buď zhubli nebo přibrali. Je to přirozený jev a není se za co stydět. Říkáte si, že je nejlepší si okamžitě koupit nové džíny? Zadržte. Zkuste džíny ještě využít. Pokud jsou vám džíny větší, dejte své džíny do vany s teplou vodou a nechte je namočené alespoň hodinu. Aby džíny zůstaly na dně a celé ponořené, použijte jako těžítko například plné nádoby čistících prostředků. Poté džíny vyždímejte a nechte je pomalu uschnout. Oblečte si je dokud budou vlhké, docílíte tak toho, že kalhoty se po uschnutí zmenší do vaší velikosti.

Silonky a punčocháče už po prvním nošení vyhazovat nemusíte

Ano, je pravda, že silonky ani punčocháče nejsou natolik drahé, aby vám muselo být líto, když je po prvním nošení musíte vyhodit. Ale pokud také nesnášíte, když musíte neustále utrácet peníze za něco, co se po prvním nošení zničí, využijte tento trik. Jednoduše přestříkejte silonky lakem na vlasy. Lak spojí vlákna dohromady, takže silonky nebo punčocháče budou méně náchylné ke zničení a žádná „oka“ se vám dělat nebudou.z

Žádné zamotané náhrdelníky

Nosíte náhrdelníky? Také tak milujete jejich vrstvení a kombinujete jich více dohromady? Trápíte se s neustálým rozmotáváním? Už nemusíte. Náhrdelníky umíme rozmotat lusknutím prstu. Stačí vám obyčejný dětský olejíček nebo dětský pudr nanesený na vatovém tamponu. Zamotané místo pomažte nebo posypte a lehce jej promněte mezi prsty. Až ucítíte, že se uzel uvolňuje, jemně jej rozmotejte a opláchněte mýdlovou vodou.

Jak přizpůsobit koženou bundu?

Koupili jste si novou koženou bundu a je na běžné nošení moc tvrdá? Máte raději, když je kožená bunda mírně opotřebovaná a přizpůsobená vašemu tělu? Může to znít šíleně, ale víme, jak ji „změkčit“. Jednoduše vyjděte ven v lehkém dešti. Kůže tak změkne a snadno se přizpůsobí. Pro větší efekt můžete v dešti ohýbat ruce, aby se přizpůsobila v ohybech a podobně. Pokud se vám nechce chodit v dešti, poraďte si například jemným rozprašovačem.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze