Líbí se vám vysoké podpatky, ale víte, že na nich déle jak dvě hodiny nevydržíte? Jdete na zajímavou společenskou akci a máte vymyšlený outfit, ke kterému se prostě podpatky hodí? Nebojte se, trpět nebudete. Přinášíme vám tipy a triky, jak nosit vysoké podpatky bez toho, aniž byste měla pocit, že vám upadnou nohy.

Tlustý podpatek

Z vysokých jehel často bolí nohy, protože vyvíjejí značný tlak na malou část paty. Proto jde-li vám o pohodlí, je lepší pořídit si boty na tlustých podpatcích, které vaší noze dopřejí větší oporu. Pokud se tedy chystáte na nějakou událost, kde budete nosit vysoké podpatky opravdu celý den, rozhodně zvolte ty s tlustým podpatkem. Zároveň ale dávejte pozor, jak tlustý a vysoký podpatek je. Pro ženy menšího vzrůstu nejsou vhodné příliš tlusté podpatky z toho důvodu, že vás mohou rozšiřovat a budou působit opačným dojmem než tím, který požadujete.

Silikonové vložky

Proč používat silikonové vložky? Silikonová vložka udrží nohu v botě pevněji, protože nedochází k nežádoucímu tření a vyklouzávání nohy z boty nebo posouvání nohy do přední části boty. Váha je rovnoměrněji rozložená a nohy vás tím pádem tolik nebolí. Odpovězte si sami, kde vás začínají bolet nohy jako první?

Kupte si boty s pozvolným sklonem

Každý ví že to, jak budou boty na podpatku pohodlné, rozhoduje zadní část boty. Čím vyšší boty jsou, tím méně pohodlné budou. Co však ví méně lidí je to, že opravdu významně záleží i na sklonu. To znamená, že pokud budete mít mezi podpatkem a například platformou menší vzdálenost, tím budou boty méně pohodlné.

Prsteníček a prostředníček

Sežeňte si textilní náplast a svažte si prostředníček a prsteníček k sobě. V těchto místech existuje nerv, který často způsobuje bolest nohou. Spoustě lidem tento trik pomohl a druhá půlka neviděla žádnou změnu. Za zkoušku nic nedáte a třeba to bude váš trik, díky kterému se zbavíte bolesti v podpatcích napořád. Tento trik doporučujeme v botách, kde je uzavřená špička, pokud vám ale nevadí, že ostatní náplast uvidí, vyzkoušejte trik klidně i v otevřené špičce. Zde už je to pouze na vás.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments