Bývalý defenzivní záložník a nynější trenér fotbalového Albionu Gareth Southgate si na aktuálním fotbalovém šampionátu v Rusku vysloužil obdiv nejen díky velmi dobře připravenému mančaftu, ale také svým stylem, kterému dominuje obleková vesta. Britský řetězec Marks & Spencer zveřejnil nárůst prodejů oblekových vest o neskutečných 35 % během probíhajícího Mistrovství světa.

Gareth Southgate na podobnou pozornost nebyl nikdy zvyklý. Když byl tázán na toto téma, prohlásil, že jako defenzivní záložník s obličejem, který má, opravdu nikdy nečekal, že by někdy mohl být považován za “módní ikonu”. Ještě dodal, že opravdu není Davidem Beckhamem.

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Nutno podotknout, že podobný přístup je možná o to víc pro média i veřejnost zajímavým. Gareth Southgate se v žádném případě nesnaží stylizovat se do “módemana”, narozdíl třeba od Cristiana Ronalda, který si na lásce k módě postavil svou image i svou značku CR7.

Gareth Southgate se svou přirozeností, elegancí a stylem, stal doslova trendsetterem a díky tomu zvýšil prodeje oblekových vest v celé Anglii. Dle magazínu Vogue se jedná konkrétně o značku Marks & Spencer, je ale samozřejmě dost možné, že i jiní prodejci zaznamenali nárůst zájmu o toto zboží. Jen se s tím zatím nepochlubili.

O nebývale vysokém zájmu také hovoří i hledanost výrazu “waistcoat” (neboli vesta) v anglicky mluvících zemích, o čemž reportoval na Twitteru jistý Stephen Jones:

Je otázka, zda se v následujících měsících nestane Gareth tváří některé z módních značek.

Pozn. Co se Garethova obličeje týče, je vhodné podotknout, že vousy, kterými se nyní pyšní, skutečně prokázaly Garethovému obličeji skvělou službu, jen se podívejte na Garethovu starší fotografii:

Foto: Flickr, Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments