Trendy účesy pro zimu 2023 ve znamení rozmanitosti a elegance

A Braided Hair with Ribbon on White Textile Beside a Brush and Bottles

Podzim a jaro mohou sice dominovat v oblasti krásy, ale i zima si rozhodně zaslouží své místo na módní scéně. Díky nižší vlhkosti je tento čas ideální pro odvážné změny ve vlasech a vyzkoušení nejnovějších zimních trendů. Jestliže hledáte nový střih pro své vlasy nebo svěží doplněk na vánoční večírky, tento článek je pro vás.

Shag střih

Střih „shag“, oblíbený v osmdesátých a na začátku devadesátých let, je stále v kurzu. Pokud plánujete velkou změnu účesu pro nový rok, měli byste zvážit tento střih. Klíčovým prvkem pro úspěch je výrazná textura. Abyste předešli zplihlým vlasům, použijte dostatečné množství texturizačního spreje.

Foto: Openverse

Závoje

Nedávno jsme mohli u Julie Fox, Nicki Minaj a Kate Beckinsale zahlednout jednu společnou věc – všechny měly závoj ve vlasech v ten samý týden. Tento trend můžeme pozorovat i na molech, v kolekcích Zuhair Murad a Giambattista Valli Haute Couture, stejně jako v kolekci Sandy Liang pro podzim 2023.

Síťková verze závoje je stále dramatická, ale rozhodně vhodnější pro každodenní život. Barvy jiné než bílá, například černá, červená nebo levandulová, jsou bezpečnou alternativou pro ty, kteří nechtějí vypadat jako nevěsta.

Foto: Gorunway

Mikádo – věčná klasika

Ostře střižený bob v délce po bradu je ideální pro zimní období. Tuto sezónu je obzvlášť populární jeho jemnější, lehce zvlněná verze. Pro vždy upravený vzhled použijte sprej na tepelnou ochranu, který pomůže přidat vlasům lesk a minimalizovat krepatění jak rovných, tak i vlnitých a kudrnatých vlasů.

Stuhy a čelenky

Něžné mašle ovládly tuto sezónu a tento trend zůstává aktuální. Čelenky s mašlemi jsme mohli vidět například na přehlídce Versace pro jaro 2024.

Tento vzhled milujeme také během období Vánoc, protože roztomilá mašle na hlavě nám připomíná rozbalování dárků. Pro dokonalý zimní vzhled vyzkoušejte například tmavě zelený samet.

Foto: Openverse

Zapletený culík

Na molech jsme mohli pozorovat vlasy stažené do vysokých culíků, které poté byly zapleteny do výrazných copů. Tento jednoduchý a dramatický styl se hodí ke všemu, od roláku po večerní šaty.

Pro uhlazení copánků použijte sérum na vlasy. A abyste dodali obličeji rámec, nechte dva menší prameny kolem obličeje volně.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.