Devadesátá léta byla obdobím, kdy ženy měly vytříbený vkus. Chodily slušivě oblékané, elegantně nalíčené a celkově si na svém vzhledu zakládaly. Rozhodně nemůžeme říct, že by tomu v současnosti bylo jinak. Nicméně na období devadesátých let mnoho z nás rádo vzpomíná a rádi si připomínáme, co se tehdy nosilo a jaké byly trendy v líčení. I proto se mnoho trendů v současnosti vrací a my je s otevřenou náručí vítáme zpět.

Jak se ženy líčily v devadesátých letech, si můžeme připomenout prostřednictvím fotografií, ale můžeme do této doby nahlédnout také díky řadě filmů, při jejichž sledování si lze udělat obrázek o tom, jak to tedy ty ženy s líčením měly.

Embed from Getty Images

S jistotou víme, že hlavní roli hrálo několik základních produktů, bez kterých se ženy tehdy neobešly. Jedním z nich byla konturovací tužka na rty. Tento malý, ale šikovný produkt sice dobře známe i dnes, ale mnoho z nás jej opomíná. Zvolíme-li výraznou rtěnku, konturovací tužka je pak zásadně důležitá, jelikož dopomáhá k preciznosti líčení.

Embed from Getty Images

V kosmetické taštičce nechyběla ani tužka na obočí nebo modré stíny. Tehdy bylo v módě tenké obočí a modře nalíčené oči. Na tyto trendy ale nevzpomínáme s láskou a rozhodně nedoporučujeme se do nich pouštět.

Embed from Getty Images

Dalším často používaným produktem byla hnědá rtěnka. Některé ženy dávaly přednost přirozenějším odstínům, jiné raději sáhly po výrazné hnědé. Je známo, že hnědá velice sluší blondýnkám, ale samozřejmě i tmavovlásky si ji mohou dovolit, pokud vyberou ten správný odstín pro svůj tón vlasů a pleti. Je třeba si dát pozor na to, aby líčení nebylo příliš mdlé a nevýrazné.

Embed from Getty Images

Líčení očí se neslo v podobném duchu. Opět se ve velké míře používaly hnědé odstíny a celý look byl většinou doplněný černou linkou, díky čemuž ženy docílily hlubokého a svůdného pohledu.

Jak se líčení ve stylu 90. let líbí vám?

Embed from Getty Images

Foto: Getty Images.

Načítání...

Diskuze