Trendy šaty na jaro, se kterými si tohle období užijete

Jarní a letní měsíce jsou už víceméně tady a ač to v posledních dnech tak úplně nevypadá, je nejvyšší čas řešit důležitou otázku, jaké šaty vytáhnout letos a podle jakých trendů se tentokrát řídit? Ať už se jedná o střih, vzory nebo barvu, v dnešním článku vám poradíme, jaké inspirativní kousky pro letošní sezónu zvolit.

Krajkové a průhledné šaty jsou velkou módou

Průhledné šaty jsou oblíbenou módou. Krajka patří mezi vyzývavé prvky, které si ale i přesto uchovávají kousek tajemna i elegance. Mohou mít různou průhlednost a většinou se vyjímají některým z oblíbených krajkových vzorů. Trup a hruď bývá zakrytá klasickou neprůhlednou látkou, ale zároveň existují i kompletně průhledné modely, pod které se nosí topy nebo zdobené spodní prádlo.

Bílá a blankytná barva je stále v kurzu

Mezi nejoblíbenější letní kombinace patří osvědčené bílé a blankytné šaty. Bílé, šedé nebo blankytné odstíny jsou pro teplé měsíce i praktické. Světlé odstíny totiž odráží sluneční paprsky a díky tomu se tudíž nepřehřívají a my se v nich necítíme jako ve fóliovníku.

Vyříznutá a atypická záda jsou stále oblíbenější

Záda jsou částí těla, na kterou se dlouhé roky zapomínalo a šaty je tak ukrývaly, což je škoda pro spoustu žen a dívek. Pokud máte na zádech krásně jemnou a hebkou pokožku, ukažte ji! Trendem jsou střihy s různě odhalenými či atypicky vyříznutými zády. Návrháři nabízejí kousky s různě širokými rozparky vedoucí k ramínkům, jinde jsou pak rozparky například elastické v oblasti bederní páteře. Oblíbené mohou být i výřezy s dekorativním nebo funkčním vázáním. To ale nemusí být vždy příjemné při delším nošení, protože mohou při utažení škrábat a dráždit citlivou kůži na zádech.

Letošní trendy skýtají mnoho zajímavých a inspirativních kousků. Které zvolíte vy?Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!