Teplé, stylové i nadčasové. Zapomeňte na legíny, natáhněte punčocháče – trendy kousek letošního podzimu

Punčocháče nebo také jinak punčochové kalhoty nejsou jen nezbytnou součástí společenského ustrojení. V chladném podzimu a ještě chladnějších zimních měsících se mohou rázem stát velmi praktickým oděvním kouskem, který by měla mít v šatníku bezpochyby každá žena.

Nedejte počasí šanci připravit vás o potěšení z toho, co rády nosíte

Se správnými punčocháči zvládnete bez promrzlých nohou i sychravý podzim a chladnou zimu, aniž byste se musely vzdát sukní a šatů a nutit se do kalhot. Přece nechcete ztratit byť jen špetku ze své ženské elegance, že?

Vybrané punčochové produkty jsou vyrobeny tak, aby pozvedly ženské křivky a pomohly vytvarovat figuru. Ať už vás trápí bříško, stehna nebo zadeček, tvarovací punčocháče pracují pro vás. Pocit pohodlí a zdravé sebevědomí jsou nezbytné esence pro každý váš den.

Buďte osobité, nechte za sebe promluvit outfit

Pokud chcete okolí sdělit něco více o sobě, můžete to zkusit skrz neokoukané barevné či vkusně vzorované kousky. Zkoušejte a nebojte se trochu experimentovat. Punčocháče nepatří do muzea, a pokud jste je ještě nestihly lépe poznat, možná záhy zjistíte, že se s nimi nechá kouzlit. Vždy ovšem zvažte vhodnost své volby vzhledem k příležitosti, kterou chcete ve zvoleném outfitu absolvovat.

Zatímco na návštěvu ke kamarádce můžete bez obav vyrazit v punčocháčích s barevnými květy, na pracovní schůzku zvolte raději něco střídmějšího i v případě, že jste v nitru kreativní a hravá duše s láskou k pestrým vzorům a barvám.

Foto: Shutterstock

Teplé punčocháče dělají teplá a silná vlákna

Síla vláken v punčocháčích se obvykle udává v jednotkách den. Jedná se o historicky zavedenou jednotku jemnosti využívanou původně k charakterizaci hedvábí. Čím je její hodnota vyšší, tím silnější vlákno je. Jemnost u klasických silonek se obvykle pohybuje v rozmezí mezi 15 až 30 den.

U teplých bavlněných nebo akrylových punčoch se pak můžete běžně setkat s hodnotou vyšší než 100. S rostoucí hodnotou den klesá transparentnost, což ovšem nemusí automaticky znamenat, že jsou takto označené punčocháče teplejší. Protože schopnost materiálu udržet teplo nezávisí pouze na síle vlákna, je důležité přihlédnout i k materiálovému složení.

Foto: Shutterstock
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments