S ustupující zimou je na čase popřemýšlet o adekvátní obuvi pro nadcházející sezónu. V dnešním článku se podíváme na klíčové trendy v pánské obuvi pro jaro/léto 2016.

Moderní tenisky bez zbytečných nápisů

K pohodlné volnočasové jarně-letní obuvi bezesporu patří tenisky. Tenisky jsou původně sportovní boty, nicméně lze je velmi úspěšně nosit v neformálních outfitech pro běžné denní nošení.

Tenisky však nemusíme nutně kombinovat pouze s již zmíněným volnočasovým neformálním stylem. V minulé sezóně jsme především ze zahraničí sledovali velmi zajímavý trend kombinující sportovní boty nebo chcete-li tenisky například se sakem a dokonce i s oblekem. Tento svěží trend bude velmi aktuální i letos a proto i styl sportovních tenisek bude korespondovat s uhlazenějším pojetím v částečném nebo i kompletním provedení v kůži.

Tenisky-answear1

Černá, hnědá, bílá a modrá. Pro elegantní look ideální barvy.
Tenisky-answear2

Boty Converse – sázka na jistotu

Nestárnoucí stálicí mezi jarní a letní pánskou i dámskou obuví pro „multistylové“ variabilní použití jsou boty Converse. O botách Converse jsme psali nesčetněkrát v mnoha článcích. Conversky de facto nepodléhají aktuálním módním trendům, je to nadčasový prvek, který je v kurzu nepřetržitě již po desítky let a proto nesmějí chybět ani v dnešním výběru.

Tenisky-answear_CONVERSE

Formální pánská obuv – polobotky

Jsou příležitosti a události, kdy si sportovní boty vzít nemůžeme – ať už je to pracovní schůzka nebo cokoliv jiného – proto jsme do dnešního výběru zařadili také elegantní polobotky.

full_img_665893

Za zmínku stojí klasické brogue boty s ozdobným děrováním, jejichž robustnější pojetí je automaticky předurčuje k formálnějšímu stylu. Jsou vhodné k dennímu obleku (k večernímu obleku se vzhledem k výraznému děrování zas tolik nehodí), nebo jen k saku s kalhotami chinos a podobně, zkrátka ideální městská obuv.

Brogue-boty-answear

Vedle brogue obuvi je stálým zástupcem z kategorie “polobotky” také elegantnější a klasičtější derby obuv, kterou nesmíme opomenout, jelikož modely pro jaro/léto 2016 nabízejí spoustu zajímavých kousků.

Hledáte-li ideální a velmi elegantní obuv vhodnou i k obleku (i k tomu večernímu), sáhněte po derby. Záleží také na preferencích vašeho stylu, já velmi rád vyznávám eleganci a tak je má pozornost pro každou sezónu fokusovaná právě na nové modely derby shoes.

Derby-obuv-answear1

Čemu se raději vyhnout?

Hledáte-li trendy jarní obuv pro následující měsíce, zkuste se, prosím, vyhnout v Česku tolik oblíbenému outdooru. Pánské outdoor boty jsou bezesporu skvělou volbou pro pěší turistku přírodou, do městské módy však tato obuv nemá naše sympatie. Nové jarní boty potažmo letní boty lze vyřešit velmi úspěšně s výše zmíněnými modely.

Načítání...

Diskuze