Trendy ovládají i svatební kytice. Co je letos in?

Svatební kytice je klasika, která nesmí žádné nevěstě chybět. Je to základní prvek každé svatby, stejně jako svatební šaty. Jaká by měla být svatební kytice? Je jasné, že v první řadě se musí líbit nevěstě! Pokud si s výběrem neví rady, nebo si není jistá, může se spolehnout na aktuální módní trendy. Ty totiž ovlivňují i svatební kytice!

Svatební kytice je důležitý prvek

Výběru svatební kytice je potřeba věnovat stejně pozornosti, jako nevěsty věnují výběru svatebních šatů. Rozhodně nelze zastávat názor „je to jenom kytka“, protože svatební kytice není jenom tak nějaká kytka, ale je to TA kytka, která doprovází nevěstu uličkou a dělá jí svým způsobem kompletní.

Živá nebo umělá?

Mysleli jste si, že svatební kytice musí být živá? Omyl! V poslední době stále více nevěst sází na květiny umělé, které (pokud jsou zdařilé) na první pohled vypadají jako živé a jen málokdo by hádal, že se nejedná o živé květy, ale o umělé. Výhodou umělých květin je, že vydrží věčně a nevěstě tak zůstane památka.

Růže jsou klasika

Svatební kytice tvořena růžemi je klasika, se kterou nic nezkazíte. A pozor, milé budoucí nevěsty: růže nemusí být jen sytě rudé, i když jsou tolik krásné! Pokud chcete zvolit jemnější kytici, vsaďte na světlejší tóny růží – třeba pastelově růžovou nebo žlutou, vypadají moc pěkně.

Kytice z lučního kvítí

Trendem poslední doby jsou přírodní svatby, které se konají na louce, na zahradě nebo třeba v lese. Na takových svatbách nevěsty doprovází svatební kytice z lučního kvítí, které působí velmi jemně, uvolněně a zapadají do celkového pojetí svatby.

Dlouhé kytice

Velmi pěkně vypadají tzv. prodloužené svatební kytice, které jsou poskládané tak, že vytváří dojem, jakoby padaly. V kontrastu se svatebními šaty pak vypadají opravdu krásně a nelze je přehlédnout.

Hrající všemi barvami

Květiny jsou nádherné právě tím, že jsou úžasně barevné, vytváří mezi sebou přitažlivé kontrasty a přesně taková může být i svatební kytice – hrající všemi barvami.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.