Trendy jarní saka: hitem sezóny jsou oversized a vycpaná ramena 

Jaro je v plném proudu a konečně nastal čas na pořízení nového saka. To je totiž příjemnou alternativou přechodové bundy, která už v teplejší jarní dny není vhodná. Podívejte se s námi, která jarní saka jsou letos trendy.

Sako jako nepostradatelná součást šatníku

V šatníku každé ženy by mělo být pár základních kousků, které se dají jednoduše kombinovat. Jedním z těchto kousků je právě nadčasové a skvěle padnoucí sako. Využijete ho téměř ke každému outfitu. Ať už se chystáte na romantickou večeři, do práce, nebo na kávu s přáteli, sako vynosíte na různé příležitosti po celé jaro. A letošní vzhled saka ovlivněné módními trendy získává naše sympatie.

Foto: Shutterstock

Nadčasový oversized střih

Z oversized střihu může jít mnohým ženám hlava kolem, móda má ale jasno. Z tohoto jedinečného střihu se stává nadčasový trend, kterého se jen tak nezbavíme. Naopak se v módě objevuje stále více a to i u oblečení, u kterého bychom to nečekaly. Tuto sezónu se oversized střih objevuje také u saka.

Sako v oversized střihu má mnoho předností. Jedním z nich je jeho délka, která dokáže rafinovaně schovat některé naše nedostatky. Tato délka ale může i opticky prodloužit postavu, a to jednoduše zvolením správné obuvi. Podpatky jsou jasnou volbou.

Tento typ saka je velmi stylový a dá se nosit na mnoho způsobů. Kromě tradičního nošení z něj můžete rázem vytvořit módní doplněk přehozením přes ramena. Tento způsob podtrhne váš celkový look a dodá uvolněný dojem.

Foto: Shutterstock

Vycpaná ramena jako v osmdesátkách

Oversized střih saka a k tomu vycpaná ramena? Pro někoho extravagantní krok, pro jiné excelentní kombinace! Pokud jsou pro vás vycpaná ramena už moc, ale vyhlídla jste si jarní sako, které je má, vsaďte na tmavší tóny, u kterých není tento doplněk tak výrazný.

Foto: Shutterstock

Kombinace s jinými trendy osmdesátek

Máte ráda osvědčenou kombinaci „tón v tónu“? Tak zkuste vynosit „osmdesátky v osmdesátkách“. K originálnímu jarnímu saku s vycpanými rameny slaďte módní doplňky, které jsou také inspirované trendy osmdesátých let. Ať už to je klobouk nebo výrazné sluneční brýle, nezapomeňte, že móda má být zábava. Nebojte se trochu odvázat.