Trendy interiéry roku 2022 aneb jak si stylově vyšperkovat domov?

Každý den prožíváme ve spěchu a ve stresu. Domov by mělo být místo, kde na vše zapomeneme, uvolníme se a cítíme se být na správném místě. K tomu, abyste se tak doma cítili, je dobré mít sestavený interiér přesně podle vašeho gusta. Prozradíme vám, jaké jsou trendy v interiérech v tomto roce. Určitě z nich budete stejně nadšení, jako my.

Základem je dostatek světla

Dostatek světla je základ každého interiéru. Světlo dokáže udělat opravdu mnoho. Pokud máte tu možnost, vsaďte na velká okna, které vám domů propustí co nejvíce sluníčka to jde.

Pokud naopak bydlíte v bytě, kde možnost přestavby nemáte, pověste na zeď pár zrcadel. Ty odráží sluneční paprsky a ve vašem útulném bytečku bude rázem více světla.

Souznění s přírodou

Tento trend se poslední roky stává nesmírně populárním. Pokud i vy chcete žít v souznění s přírodou, pak vsaďte na přírodní materiály. Ty můžete využít nejen na nábytku, ale i doplňcích. Pořiďte si například stylový květináč z bambusu, nebo doplňky na váš jídelní stůl z vodního hyacintu.

Zemité barevné odstíny

Součástí interiérových trendů jsou také barvy. V kurzu jsou především zemité odstíny jako je béžová, modrá, tmavě zelená nebo oranžová. Béžová se stala za poslední roky velmi oblíbenou barvou a to nejen v módě. A není se čemu divit. Je elegantní, dá se jednoduše kombinovat a je vhodné do každého typu interiéru.

Hlavní je pohodlí a pocit bezpečí

Mít stylový interiér neznamená pořídit si luxusní nábytek, který v reálném životě není praktický. Současné interiérové trendy mají jasno – hlavní je pohodlí a pocit bezpečí.

Při výběru nábytku i doplňků tak mějte na mysli hlavně to, jak se budete cítit. Dejte přednost raději pohodlné měkké sedací soupravě, ze které nebudete chtít vstát, než sedací soupravě, které je možná na první pohled ikonická, ale pohodlí zrovna není její předností.

Pocit bezpečí vám dodají třeba malé polštářky, do kterých budete chtít zapadnout hned, jak přijdete domů. Dále také koberce a deky světlých odstínů, nebo třeba oblíbený čtecí koutek.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.