Trendy dámské účesy pro středně dlouhé vlasy

Přivítejte jaro s novým účesem! S jarním obrozením přichází pro spoustu žen touha po změně. V zimě je každá z nás ráda za delší vlasy, které jen tak neprofouknou. Naopak na jaře a později v létě dokáže pořádná kštice nepříjemně zapařit hlavu a dámy a slečny co nosí dlouhé vlasy moc dobře ví, že především na zátylku mohou dlouhé vlasy působit jako topení.

Pojďte si vybrat některý z trendy účesů pro středně dlouhé vlasy!

Rovná ofina a stylově tvarované strany

Jeden z nejčastějších způsobů jak se nosí kratší vlasy, je kombinace rovné ofiny a poněkud uměleckého ztvárnění vlasů po stranách a na zadní straně hlavy. Někdo je velice rád nosí po vzoru Kleopatry rovně zastřižené po celém obvodu a jiné díky potom raději sáhnou po oblejších tvarech, špicích v zakončení a elegantnějších účesech.

Co takhle zkusit účes á la Kleopatra? Foto: Shutterstock

Pokud jste ale dychtivá po zajímavě změně, tak vás může oslovit i možnost kombinovat spoustu barevných variant. Zatímco běžné vlasy se s barvami mnohdy neshodnou, moderně střižené kratší vlasy si s barvami dokonale rozumí.

Vyzkoušejte jak kompletně barevné vlasy, tak i zajímavé barevné přechody mezi „příbuznými barvami“. U mladších jsou zároveň velice oblíbené i jednotlivé barevné pruhy, které mohou více či méně výrazně poukázat na nový účes.

Nechte přirozeně pracovat vítr!

Další možností, jak se nosí kratší vlasy, je přirozené tvarování vlasů vzad hlavy. Jednou z hereček, která tento styl nějakou dobu velice ráda nosila byla i krásná Emilia Clarke. Hodí se to především pro dívky a dámy, které mají oblejší tvary obličeje, a proto se mohou cítit špatně právě s rovně střiženými účesy.

https://www.instagram.com/p/BsFxBRKlcd6/
https://www.instagram.com/p/CJjyJy6lgan/

Vlasy jsou víceméně volné, mnohdy i vlnité a pomocí laku nebo přirozeného tvaru jsou tažené směrem vzad, aby zvýraznily kontury obličeje. Navíc se jedná o jeden ze středně krátkých účesů, které nejrychleji dorůstají. Nemusíte se proto bát experimentovat!