Aktuální trendy, které se nemusíte stydět nosit ani po čtyřicítce

Nezáleží na tom, kolik máte let. I po čtyřicítce je výběr oblečení neskutečně pestrý. Pravidlo je jen jedno. Móda má být zábavná, pohodlná a svěží. Jaké stylové outfity se hodí právě pro vás?

Všechno začíná budováním základů. Potřebujete pár klíčových kousků, které se dají výborně kombinovat a můžete si je vzít kamkoliv. Potom už jednoduše přidáte nějaký sezónní kousek, který vás ještě víc osvěží, vypadá moderně a mladistvě.

Sportovní soupravy

Fandili jste v roce 2020 všem potícím se běžcům? Připravte se v tomto duchu na jaro 2021. I sportovnější kousky mohou vypadat moderně od volánových rukávů a jednobarevných modelů až přes sportovní soupravy s nápaditými vzory.

Široké kalhoty

Další pohodlný trend na rok 2021. Jsou to velké kalhoty. Odvážné, elegantní a v nadměrných velikostí. Zkuste rajcovní červenou, jednoduchou béžovou nebo dokonalou světlou fialovou.

Výrazné květinové vzory

Buďte na jaře odvážné a pořiďte si výrazný a odvážný kousek. Návrháři letos vynechali drobné květinky a šli do nadměrných velikostí. Super velké potisky zkrátka frčí. Velké pestrobarevné květiny, pruhy a proužky. V nových kolekcích budou hrát velkou roli textury. Vlnky, záhyby, překlady. To vše na lehkých a pohodlných látkách.

Tuniky a kalhoty

Nevíte, jestli si vzít šaty nebo kalhoty? Zkuste nakombinovat ke kalhotám elegantní tuniku a hned máte velmi zajímavý výsledek, který je navíc velmi trendy. Letošní sezona nabízí mnoho možností od modických tunik a zvonových kalhot v hořčičné barvě přes bílou s kalhotami ve stylu pánské módy až po zasněnou průsvitnou halenku a nadměrné kalhoty.

Háčkované šaty

Slavnostní večeře, příjemný oběd s partnerem nebo víkendové lenošení ve stylu? Vezměte si pletené nebo háčkované šaty. Jsou velmi elegantním a neotřelým řešením, vypadají báječně a hodí se pro mnoho příležitostí. Vyloženě letní je pak model s květinovým vzorem.

Baleríny

Letos najdeme v obuvi jeden trend, který bude dominovat nad ostatními. Jsou to baleríny, které ženy nad 40 let rozhodně mohou nosit. Dopřejí jim pohodlí a vypadají zároveň elegantně.