Trekové sandály dlouhá léta patřily mezi opomíjené trendy, letos je tomu ale jinak. Sportovní sandály byly ještě před několika lety považovány za něco, co se hodí maximálně někam na dovolenou v horách, ale rozhodně ne třeba do města. A nyní? Nyní se trekové sandály hlásí o post nejpohodlnějšího trendu letošního léta!

Páskové sandály se hřejí na výsluní

Není to tak dávno, co by většina z nás po trekových sandálech sáhla maximálně tak tehdy, kdy by se chystala na tůru nebo procházku přírodou. Cožpak vy byste si dokázali představit vyšlápnout si v páskových sandálech na nákupy do centra? Asi těžko.

To se ale teď mění a páskové sandály se vyhřívají na výsluní. Dostávají se do podvědomí stále více žen a dívek, které jim přichází na chuť.

Sandály s historií

Designéři se inspirovali sandály Teva, jejichž historie sahá až do roku 1984, kdy vodácký průvodce během sjíždění divoké řeky k obyčejným žabkám přivázal řemínky od hodinek. Co ho k tomu vedlo? Jednoduše nechtěl, aby mu žabky vzal proud vody, tak si je pojistil. Tento svůj originální nápad si poté nechal patentovat a netrvalo tak dlouho a praktické sandály začali nosit cestovatelé i dobrodruzi. Velmi rychle se z nich stal hit, který byl ale na módních přehlídkách a molech tabu.

Dříve outdoorový trend, dnes hit sezony!

Trekové sandály byly dříve jen outdoorovým trendem, ke kterému tíhli pouze nadšenci turistiky, jež si chtěli zajistit pohodlí. V současné době se z ryze praktického trendu stává hit sezony, který se dere do popředí našeho zájmu a daří se mu to skvěle!

Trekové sandály si i nadále zachovávají svou praktičnost a funkčnost, nicméně zároveň podléhají nejnovějším trendům a i já musím uznat, že vypadají prostě dobře.

Foto: Pixabay.com, ZOOT, H&M.

Načítání...

Diskuze