Trekové sandály jsou trendem léta

Trekové sandály dlouhá léta patřily mezi opomíjené trendy, letos je tomu ale jinak. Sportovní sandály byly ještě před několika lety považovány za něco, co se hodí maximálně někam na dovolenou v horách, ale rozhodně ne třeba do města. A nyní? Nyní se trekové sandály hlásí o post nejpohodlnějšího trendu letošního léta!

Páskové sandály se hřejí na výsluní

Není to tak dávno, co by většina z nás po trekových sandálech sáhla maximálně tak tehdy, kdy by se chystala na tůru nebo procházku přírodou. Cožpak vy byste si dokázali představit vyšlápnout si v páskových sandálech na nákupy do centra? Asi těžko.

To se ale teď mění a páskové sandály se vyhřívají na výsluní. Dostávají se do podvědomí stále více žen a dívek, které jim přichází na chuť.

Sandály s historií

Designéři se inspirovali sandály Teva, jejichž historie sahá až do roku 1984, kdy vodácký průvodce během sjíždění divoké řeky k obyčejným žabkám přivázal řemínky od hodinek. Co ho k tomu vedlo? Jednoduše nechtěl, aby mu žabky vzal proud vody, tak si je pojistil. Tento svůj originální nápad si poté nechal patentovat a netrvalo tak dlouho a praktické sandály začali nosit cestovatelé i dobrodruzi. Velmi rychle se z nich stal hit, který byl ale na módních přehlídkách a molech tabu.

Dříve outdoorový trend, dnes hit sezony!

Trekové sandály byly dříve jen outdoorovým trendem, ke kterému tíhli pouze nadšenci turistiky, jež si chtěli zajistit pohodlí. V současné době se z ryze praktického trendu stává hit sezony, který se dere do popředí našeho zájmu a daří se mu to skvěle!

Trekové sandály si i nadále zachovávají svou praktičnost a funkčnost, nicméně zároveň podléhají nejnovějším trendům a i já musím uznat, že vypadají prostě dobře.

Foto: Pixabay.com, ZOOT, H&M.