Vlasy jsou korunou krásy a žádná z nás není nadšená, když má na hlavě nevzhledně zacuchané vrabčí hnízdo. Možná i vy patříte k ženám, které závidí těm, jejichž vlasy se jednoduše necuchají, zatímco vaší hřívě stačí nepatrný pohyb hlavy a je okamžitě zacuchaná, až by člověk brečel.

Nikdo nestojí o zacuchané chomáče, které vypadají, jako byste po hřebenu nesáhly minimálně týden. Jasně, že to není pravda, protože se češete několikrát denně, ale vaše hříva se zkrátka extrémně cuchá. Co s tím?

Přemýšlejte u nákupu vlasové kosmetiky

Pokud mají vaše vlasy extrémní sklony k zacuchávání, pečlivě vybírejte kosmetiku, se kterou o své vlasy budete pečovat. Nejlépe uděláte, pokud budete používat šampony, kondicionéry a masky určené pro jemné a poškozené vlasy. Vaší hřívě dodají potřebnou regeneraci.

Zaplétejte vlasy na noc

Možná v nejhorším stavu jsou vaše vlasy po ránu, těsně po probuzení, kdy se na sebe podíváte do zrcadla a je vám okamžitě jasné, že rozčesat ten chumel na hlavě bude pořádná výzva. Pomůže, když si vlasy budete na noc zaplétat do dvou copů. Vlasy si můžete i stáhnout do vysokého drdolu, aby vám při spaní nepřekážely.

Používejte speciální hřebeny a kartáče

Patříte-li k ženám, kterým se vlasy cuchají více, nežli je zdrávo, by měly ve svém vlastním zájmu zapomenout na klasické jemné hřebeny a kartáče. Místo toho sáhněte po speciálních hřebenech s širokými zuby, které vlasy pročešou daleko lépe, nežli ty obyčejné, které mají zuby příliš blízko u sebe a hřívu tak akorát bolestivě tahají.

Myjte si vlasy vlažnou vodou

Sprchujete si vlasy po jejich umytí horkou vodou, protože jste se někde dočetly, že vlažná či studená voda nedokáže z vlasů pořádně vypláchnout použitý přípravek? Pak věřte, že je to hloupost. Naopak, pokud se vaše vlasy cuchají, sprchujte je vlažnou vodou, protože příliš horká voda narušuje jejich strukturu, povrch vlasu pak tzv. zhrubne a je náchylnější k zacuchávání.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze