Horké letní dny jsou tady. Letní slunce nám sice dodává energii a chuť do života, má však také negativní důsledky. Kromě popálenin a zdravotních patálií, jako je úžeh či úpal, dokáže pěkně potrápit naše vlasy. Nejen, že je dokáže zesvětlit, ale také vysušit. Kromě slunce má negativní vliv na naše vlasy chlór, se kterým se setkáváme ve vodách na koupališti a také různé drdoly a copy, které v létě nosíme nejčastěji.

Jak se ale takových suchých vlasů zbavit? Přináším vám 5 osvědčených tipů, které vašim vlasům dodají lesk a krásu!

Majonéza

Jako kondicionér pro suché vlasy nám může posloužit obyčejná majonéza. Bílkoviny, na které je majonéza bohatá, dodají vašim vlasům zdravý a lesklý vzhled.

Vejce

Vejce můžete použít na vlasy v kombinaci s jogurtem, mlékem, olivovým olejem či jinými oleji. Vejce dodá vašim vlasům život. A to doslova.

Mandlový olej

Vmasírujte do svých vlasů teplý mandlový olej. Úplně nejlepší bude, když ho do vlasové kůže nanesete večer před spaním a necháte přes noc účinkovat. Tento olej však není vhodné používat na celé vlasy, ale jen na vlasovou kůžičku.

Olivový olej

Olivový olej můžete na rozdíl od toho mandlového nanést na celou délku vlasů. Můžete si například vyrobit domácí masku z olivového oleje a vejce. Účinek se dostaví hned.

Jablečný ocet

Naneste jablečný ocet do celé délky vlasů, včetně vlasové kůžičky. Můžete ho také smíchat s vodou a opláchnout jim hlavu po umytí šamponem.

Doufám, že vám tyto tipy pomohly a pro vaše vlasy již nebude léto strašákem.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments