Suchá pokožka rozhodně není nic příjemného, zároveň je to ale poměrně častý problém, se kterým se potýká mnoho z nás. Možná i vás trápí vysušená pokožka, která podrážděně reaguje prakticky na jakýkoli podnět, má tendence se loupat a kolikrát i nepříjemně svědí. Možná si to neuvědomujete, ale třeba si za své problémy se suchou pokožkou tak trochu (nebo možná i hodně) můžete sami…

Trápí vás suchá pokožka? A co když si za ni můžete sami?

Teď si možná říkáte, co je to za hloupost. Ptáte se, jak byste asi sami sobě mohli způsobit suchou kůži, která vám přidělává vrásky na čele. Světe div se, mnoho z nás se dopouští určitých věcí, které suché pokožce skvěle nahrávají do karet. A jestliže je děláte taky, pak se nelze čemu divit, že vás suchá pokožka trápí.

Co tedy škodí suché kůži?

1. Suchý vzduch

Suchá pokožka a suchý vzduch? Tak to rozhodně nejde dohromady! Bohužel právě v tomto čase, kdy je topná sezona v plném proudu, má většina z nás doma příliš suchý vzduch, který může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Co se pokožky týče, ta na suchý vzduch reaguje tím, že se ještě více vysušuje, což je zbytečné. Přitom se tomu dá poměrně snadno předejít a domů si pořídit zvlhčovač vzduchu, který se postará o to, že bude v domácnosti ideální vlhkost vzduchu.

2. Parfém

Věděli jste, že některé vůně v sobě obsahují látky, které podporují vysušování pokožky? Možná je to pro vás novinka, ale bohužel je tomu tak. Ujistěte se, že vámi používaný parfém tyto látky neobsahuje a vy tak své pokožce neubližujete.

3. Chlorovaná voda

Zajít si zaplavat je rozhodně rozumné, protože tím přispíváte své fyzické kondici a zároveň efektivně využíváte volný čas. Dejte si ale pozor na chlorovanou vodu, která je ve veřejných bazénech typická. Voda je v bazénech zpravidla velmi chlorovaná, což pokožce vůbec nepřispívá, ba spíše naopak. Jestliže se nechcete návštěv bazénu vzdát, snažte se alespoň po příchodu domů své pokožce hodně věnovat, více jí mazat a pečlivěji se o ni starat.

4. Krémy

Začali jste používat krémy proti vráskám? Pak pozor! Možná si myslíte, že jejich používáním své pokožce prospíváte, protože tak oddalujete vznik vrásek, jež jsou pro mnoho žen noční můrou. Jenže některé krémy v sobě obsahují složky, které pokožku vysušují. A to není zrovna žádoucí, pakliže máte suchou pokožku sami o sobě.

Foto: Pixabay.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze