Zatímco pro někoho jsou pihy roztomilé, pro jiného jsou naopak důvodem k tomu, proč není se svým vzhledem spokojený. Většina žen se k pihám staví tak, že jsou rozkošné v dětském věku, ale jakmile vyrostete, už tak pěkné nejsou. Ba spíše naopak, jsou na obtíž. Jestliže i vás trápí a sužuje každý pohled na zrcadla, ve kterém se odráží váš obličej posetý pihami, nemusíte si zoufat – stačí si přečíst náš dnešní článek, v němž vám poradíme, jak se pih zbavit.

Když vám jsou pihy na obtíž

Někdo má pouze pár drobných pih na nose, jiný jich má plný obličej, že by je ani po několika hodinách zkrátka nedokázal spočítat. Tak či onak se mezi námi najdou tací, kterým pihy vadí a na obličeji se jim ani trochu nelíbí. Není se tak čemu divit, že často přemýšlí nad tím, jak se jich zbavit a konečně být se svým vzhledem spokojený.

trapi-vas-nevzhledne-pihy-poradime-jak-se-jich-zbavit-08
trapi-vas-nevzhledne-pihy-poradime-jak-se-jich-zbavit-04

Nejčastěji se s pihami potýkají ženy (muži samozřejmě taky), které mají bledou pleť a světlejší vlasy. U těch se tyhle znamínka krásy podle statistik objevují mnohem častěji, protože k jejich tvorbě mají větší predispozice. Na sluníčku pak mohou drobné pigmentové skvrnky ještě více ztmavnout a vyniknout, což jejich majitelé ve většině případů snáší velmi nelibě a období sluníčka je tak pro ně doslova noční můrou. Naopak v zimě dochází k jejich vyblednutí, protože sluníčka není během zimních měsíců tolik.

Časem zmizí

Postupem času a s přibývajícím věkem dochází k přirozenému blednutí pih. Kolem čtyřicátého věku života dokonce mohou z obličeje (nebo z jiné části těla) zmizet úplně. Přiznejme si ale upřímně: když se za drobné pigmentové skvrny stydíte a jednoduše se vám nelíbí, bude se vám chtít čekat tak dlouho? Podle nás určitě ne …

Přírodní pomoc na pihy

Pakliže i vy přemýšlíte nad tím, jak se pih zbavit nebo se alespoň postarat o to, aby nebyly tak viditelné, máme pro vás dva přírodní způsoby, s jejichž pomocí můžete pigmentové skvrny částečně odstranit, nebo se alespoň zapříčinit o jejich vyblednutí.

První z nich je sázka na citronovou šťávu, kterou stačí na skvrnky aplikovat a nechat působit minimálně 15 minut. Po uplynutí doporučené doby pak stačí obličej pečlivě opláchnout čistou vodou a tuhle proceduru opakovat 3x do týdne. Druhou možností je použití kyselého mléka, které byste měli na pihy nanášet ideálně každý večer před spaním a následně nechat působit přes noc. Kyselina mléčná, kterou kyselé mléko obsahuje, se postará o vyblednutí pigmentace.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 4 Stars

Visitor Rating: 4 Stars

Visitor Rating: 4 Stars

Visitor Rating: 5 Stars