Trápí vás malé oči? Zkuste osvědčené triky v líčení, díky kterým oči hravě zvýrazníte

a woman is looking at her reflection in the mirror

Make-up je skvělý v tom, že si můžeme díky němu pohrát s některými částmi našeho obličeje. Například s očima. Pokud vás trápí malé oči a ráda byste je trochu zvýraznila, existuje několik triků, díky kterým budou opticky vypadat větší.

Mít oči jako panenka? Díky make-upu žádný problém. Stačí mít šikovné ruce a několik základních produktů. Pokud se naučíte správně pracovat s tužkou nebo s očními stíny, dokážete své oči opticky zvětšit nevídaným způsobem.

Používejte tužku v béžovém odstínů

Velice jednoduchý trik k optickému zvětšení očí je tužka na oči v béžovém odstínu, která se aplikuje na dolní vnitřní linku oka. Někdo používá bílou tužku, ale ta je příliš křiklavá.

Držte se raději tělových odstínů. Tělové odstíny totiž prozáří a opticky zvětší oči stejně efektivně jako častější bílá, jen s tím rozdílem, že výsledný efekt bude působit daleko jemnějším a přirozenějším dojmem.

Foto: Shutterstock

Malujte si linky jinak

Pokud jste zvyklá líčit si oči tužkou nebo linkami tak, že vždy orámujete celé oko, zkuste to trochu jinak. Linku nedotahujte až k vnitřnímu koutku, ale pouze do 3/4 oka. Pokud byste totiž linku dotáhla až do konce, oči byste opticky spíše zmenšila. A vy usilujete o opak.

Kouzelné stínování 

K optickému zvětšení očí vám pomohou také stíny. Pokud nejste zvyklá je používat, je na čase si jedny pořídit a dát jim šanci. Umí totiž zázraky. Pokud tedy zvolíte vhodné odstíny a správně je použijete.

Foto: Pinterest

Pořiďte si paletku, která obsahuje několik odstínů stejné barvy. Nejtmavší stín přijde do vnějšího koutku oka a směrem dovnitř se pak zesvětluje. Tak vytvoříte iluzi větších očí.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.