Trápíte se tím, že máte tmavé kruhy pod očima i když v noci spíte 8 hodin? Přinášíme vám několik zaručených babských rad, které jsou osvědčené a dokáží vás zbavit těchto nepříjemných vad na kráse.

Jak vznikají kruhy pod očima?

Tmavé kruhy mohou mít mnoho důvodů, proč vznikají. Než začnete používat drahé nesmyslné produkty, zamyslete se nad tím, jestli nemůžete kruhy eliminovat změnou svého životního stylu. Kruhy pod očima nejčastěji vznikají kvůli nedostatku spánku, stresu, z únavy a vyčerpání, alergie nebo také díky stárnutí. Tmavé kruhy mohou být také dědičné, ale většinou po určitém věku zmizí. V neposlední řadě je může mít na svědomí i nemoc, proto pokud se necítíte dobře a je-li váš zdravotní stav doprovázen náhlým výskytem kruhů pod očima, raději navštivte svého lékaře.

Sladký mandlový olej

Zaručeným tipem proti tmavým kruhům je sladký mandlový olej. Stačí, když si každý večer před spaním vetřete pod oči pár kapek mandlového oleje a necháte jej působit. Opakujte to tak dlouho, dokud kruhy nezmizí. Díky vitamínu E, který je v mandlovém oleji obsažen, zůstává vaše pleť pružná a měkká. Dávejte ale pozor, po jakém mandlovém oleji sáhnete, existují totiž dva typy, a to hořký a sladký. Hořký se nesmí používat na kůži!

Gel Aloe Vera

Aloe vera uklidňuje pokožku pod očima a hydratuje ji. Jeho výživné vlastnosti snižují pigmentaci, proto vás dokáže tmavých kruhů rychle zbavit. Aplikujte gel pod oči a jemně masírujte několik vteřin a nechte působit cca 10-12 minut. Potom jej z místa setřete vlhkým bavlněným odličovacím tamponkem. Aplikujte jej ráno a večer.

Zázračný kokosový olej

Jak všichni víme, kokosový olej je možné použít snad na všechno. Ani tento kosmetický nešvar není výjimkou. Naneste několik kapek panenského kokosového oleje přímo na tmavé kruhy a krouživými pohyby jej vmasírujte do kůže. Nechte jej opět působit přes noc. Stejnou účinnost má i ricinový nebo arganový olej.

Nakrájená okurka

Nakrájejte okurku na tlustější plátky a dejte ji do lednice vychladit asi na 30 minut. Až bude okurka studená, přiložte si plátky na oči a relaxujte cca 10 minut. Potom si jen opláchněte oči studenou vodou. Pokud tento proces budete dělat 2x denně celý týden, uvidíte změny. Okurka obsahuje řadu antioxidantů, které léčí tmavé kruhy pod očima.

Čajové sáčky

Vložte dva čajové sáčky zeleného čase do vody a nechte louhovat. Vystydlé čajové sáčky si potom dejte na oči a nechte je tam 15 minut. Poté si umyjte obličej. Dělejte to jednou denně, dokud neuvidíte výrazné zlepšení. Čajové sáčky stáhnou zúžené krevní cévy, čímž tmavé kruhy rychle zmizí.

Foto: Pinterest, Unsplash.com

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments