Knírek patří mužům. Nebo snad ne?! Inu ne tak docela, potrápit totiž dokáže i ženy. Nevzhledný knírek nad rtem bohužel není nic, čím bychom se my ženy chtěly chlubit, ba spíše naopak – je to kosmetický nedostatek, který se snažíme za každou cenu zamaskovat. Hlavně aby si toho nikdo nevšiml…

Nemaskujte, likvidujte!

Proč knírek maskovat, když je daleko rozumnější se ho zbavit? Nemyslete si, že pouze vás chloupky nad rty trápí, žen se stejným problémem je nespočet. Jen jste si již možná nevšimly, protože tuhle vadu na kráse maskují před okolím. Ty rozumnější ale vědí, že daleko lepší způsob je knírek odstranit a jednoduše se ho zbavit. Jak? To si řekneme v následujících řádcích!

Trápí vás knírek? Takhle se ho zbavíte!

Mít chloupky pod nosem není nic překvapivého. Pokud jsou jemné a jen minimálně viditelné, pak si jich nikdo v našem okolí nevšimne a není potřeba proti nim nějak zasahovat. Horší je to ale v případě, kdy třeba máte tmavší vlasy a vaší barvě odpovídá i barva knírku – tehdy už mohou být chloupky viditelné nejen pro vás v zrcadle, ale i pro lidi, se kterými přijdete to styku.

A takhle teda ne, knírek musí pryč. Naštěstí existuje hned několik způsobů, s jejichž pomocí se můžete knírku zbavit a udělat mu “pápá”. Odstraníte tak problém, za který se jistě stydíte a který možná i sráží vaše sebevědomí.

Tip první: IPL světlo

Chcete-li se chloupků nad rtem zbavit bezbolestnou cestou, vsaďte na pomoc přístrojů využívajících tzv. IPL světlo. Ty dokážou zapůsobit na samotný kořínek každého jednotlivého chloupku a ten na nějaký čas “uspí”, takže nějakou dobu pak vůbec neroste. Bohužel nutno dodat, že ačkoli tahle procedura nebolí a funguje, nevýhodou je vysoká cena přístroje, která vás může od jeho pořízení odradit.

Tip druhý: vosk

Naopak o něco bolestivější (dobře, poměrně dost bolestivou) metodou je použití vosku. Nicméně i tohle na knírek funguje, takže trocha té bolesti za výsledný efekt přeci jen stojí, nemyslíte? Pokud si na použití vosku troufnete sami, dejte si akorát pozor, abyste si špatnou aplikací nepoškodily svrchní vrstvu kůže, kdo si netroufá, ten si může na tuhle proceduru odskočit (trvá totiž jen vteřinku) ke kosmetičce, pro kterou je to běžná rutina.

Tip třetí: epilátor

Knírku se můžete zbavit i za pomoci epilátoru. Samozřejmě tím nemáme na mysli klasické velké epilátory, které třeba používáte k holení nohou. Na trhu se dají pořídit speciální maličké, které jsou určené právě pro oblast knírku (nebo pro celkové odstraňování chloupků na obličeji). Pracuje se s nimi velmi snadno a pohodlně, protože mají malou hlavici. Trhání sice bolí, ale je to chvilková záležitost a výsledek vydrží cca 14 dní.

Tip čtvrtý: pinzeta

Jako poslední způsob zmiňujeme pinzetu, se kterou je rovněž možné chloupky pod nosem odstranit, nicméně je to zdlouhavé a spojené s bolestí, takže tuhle metodu doporučujeme spíše pro konečnou korekci.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.