Transgender teenager Brian Nguyen vyhrál soutěž krásy v rámci Miss America

Minulý týden se ve Spojených státech přepisovala historie. Náctiletý Brian Nguyen se stal první transgender osobou, která získala titul Miss America.

Soutěž s dlouhou tradicí

Teprve devatenáctiletý Brian Nguyen dosáhl na titul Miss Greater Derry 2023, což je soutěž, kterou pořádá organizace Miss America pyšnící se velmi dlouhou tradicí.

Její počátky se datují až do dvacátých let minulého století. Je otevřená všem ženám s americkým občanstvím s věkem mezi sedmnácti a pětadvaceti lety.

Tato soutěž krásy má nejen ve Spojených státech velmi vysokou sledovanost, takže výhra Briana celkem pochopitelně vzbudila nemalý rozruch.

Brian si samozřejmě získal celou řadu podporovatelů, a to nejen v rámci transgender komunity. Fandí mu i mnoho heterosexuálů. Jako vždy však přišly i negativní ohlasy, které se rozhořčovaly hlavně nad tím, že soutěž již není pouze o ženách.

Konec promenády v plavkách

Výhra transgender osoby v Miss America zase tak velkým šokem pro fanoušky, co ji dlouhodobě sledují, být nemusí.

Nejedná se totiž o první radikálnější změnu v rámci několika posledních let. Zásadní změnou bylo pro mnohé i zrušení promenády v plavkách, což z pochopitelných důvodů obrečeli hlavně muži. Na druhou stranu existují i skupiny lidí, které tento krok výrazně potěšil.

Těší je, že samotní zástupci Miss America už nevnímají svou soutěž pouze jako souboj krásek. Jde zde rovněž o rozvoj dovedností všeho druhu, získávání kontaktů a v neposlední řadě také stipendií.

Miss Greater Derry

A stipendium samozřejmě získal za vítězství v Miss Greater Derry i devatenáctiletý Brian, jenž se aktuálně věnuje studiu obchodního managementu. Ten na Instagramu uvedl, že ho vítězství nadchlo a je rád za možnost tímto způsobem reprezentovat transgender komunitu.

Zdroj: https://www.heraldscotland.com/opinion/23118943.issue-day-trans-teen-brian-wins-miss-america-title/.

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.