Tradiční pánská holičství jsou na vzestupu. Čeští muži si zamilovali barbershopy

U žen jsou zcela běžné pravidelné návštěvy kadeřnice, kosmetičky, manikérky, možná i pedikérky, … ženy o sebe zkrátka rády pečují a nikomu to nepřipadá ani trochu divné. Ale co muži? Mají muži „právo“ na profesionální péči o svůj zevnějšek, aniž by si připadali jakkoliv zženštile? Dozajista mají! A navíc s puncem historie a tradice s odkazem k první republice.

Vzpomínáte na seriál Bylo nás pět, kde si Oldřich Navrátil coby představitel pana Bajzy dopřával klasické pánské holení břitvou ve stylovém holičství? Tak v podobném duchu se nesou v posledních letech velmi oblíbená klasická pánská holičství zvaná barbershopy. V Praze jsou podobných pánských podniků již desítky a další desítky jsou rozesety po celé České republice.

Dříve byla holičství na každém kroku. Ještě v padesátých letech bylo toto řemeslo mezi muži nesmírně oblíbené. Jenže s nástupem let šedesátých se na pulty obchodů postupně dostávala nová a nová „holítka“ pro domácí použití a pánská holičství začala stagnovat. Útlum a odklon od tohoto řemesla pokračoval de facto až k téměř nulovému zájmu – jak ze strany učňů, tak ze strany zákazníků. Až v posledních letech nastává zásadní obrat – a rovnou o 180°!

V čem je hlavní rozdíl oproti běžným kadeřnictvím?

Běžná kadeřnictví nabízejí služby v uvozovkách za pár korun, kdežto barbershopy si zakládají na tom, aby si zákazník svou proceduru maximálně užil se vším všudy. Krom klasického stříhání a holení patří mezi oblíbené služby také masáž obličeje, masáž hlavy, opalování chlupů na uších, úprava kontur, úprava chloupků v nose, úprava obočí a mnoho dalšího … A to vše v příjemném prostředí pánského klubu.

Trochu rozdíl oproti běžným kadeřnictvím, kde vás „oškubou“ za 10 – 15 minut a hurá na dalšího zákazníka, že? Ceny se sice v pánských holičstvích pohybují ve vyšších stovkách korun, kvalita poskytnutých služeb je však neporovnatelná.

View this post on Instagram

Včera jsme navštívili našeho partnera @gentlemanstorecz a objevili tyto překrásné kazety od značky PRORASO. ♥️ A jelikož se nám líbí nejen design krabiček, ale také obsah plný skvělých produktů, tak jsme se rozhodli, že je zařadíme do doplň. prodeje. Tyto stylovky budou možné získat, jak u nás v barbershopu nebo na eshop našeho webu: www.hairportprague.cz TIP HAIRPORTU PRO VÁS: Možná byste už mohli mít i díky těmto krasavcům první dárek pod stromeček? . . . . . . . . . . . . .?@hairportprague #welcome #open #hair #hairman #hairstyle #gift #pricelist #voucher #coffee #beer #wine #prosecco #design #darek #christmas #barbershop #tradice #panske #holicstvi #barberworld #barber #men #gentleman #gentlemanstyle #beard #cut #shave #prague #visit #gate

A post shared by H A I R P O R T P R A G U E (@hairportprague) on

Není to jen o příjemném servisu, je to také o kvalitě

Kvalitnějšího oholení v domácích podmínkách jen těžko dosáhnete. Málokdo z nás si před holením vmasíruje do tváře olejíček a poté si tvář napaří horkým ručníkem, že? Samotné napařování vousů má hned dvojí odůvodnění – jednak dojde ke změkčení vousů, díky čemuž je pak holení snazší a jednak je to nesmírně příjemné a uvolňující, což zákazníci milují.

Řada barbershopů nabízí svým zákazníkům také dobrou kávu nebo alkohol, čímž jen umocňují celkový zážitek. Jde o celkový dojem a proto provozovatelé myslí na každý detail.

Závěrem

Pánové, chcete-li si dopřát gentlemanský relax, porozhlédněte se po nejbližším barbershopu a vyrazte vstříc příjemnému zážitku! A dámy? Udělejte svému milému radost a kupte mu poukázku na návštěvu některého barbershopu, určitě tak svému partnerovi uděláte radost.

Foto: Instagram, Hairport Prague.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!