Každá z nás občas zatouží po změně vizáže. Nejčastější změna je barva našich vlasů, kterou máme danou už od narození. Ne vždy jsme však se svým odstínem spokojeny, a tak naše cesta vede ke kadeřnici, která nám na hlavě vykouzlí vytoužený účes. V současné době se mnoho žen rozhoduje pro odbarvení vlasů. Jak je totiž známo, blondýnky jsou pro muže velice atraktivní.

Ano, je pravda, že zesvětlené vlasy  vypadají dobře a působíme díky nim jako něžné víly. Už si ale neuvědomujeme, jak naše hříva při odbarvování trpí. Odbarvování je chemický proces, při kterém je vlas zbaven pigmentu, čímž je  nenávratně poškozen. Je tedy dobré uvážit, zda je tato procedura pro vaše vlasy vhodná. Raději otevřete svoji lednici a spíž. Najdete tam totiž ingredience, které vám k vysněné barvě mohou dopomoci.

Citrón

Čerstvě vymačkaná citrónová šťáva dělá divy. Stačí ji smíchat s vodou a nastříkat na vlasy. Pro  dosažení lepšího efektu vlasy vyfénujte teplým vzduchem nebo jděte chvilku na slunko. Teplo totiž lépe aktivuje účinky citrónu.

Med

Med má na vlasy blahodárné účinky ve všech směrech. Kromě toho, že vlasy zjemní a dodá jim lesk a zdravý nádech, má také zesvětlující účinky. Smíchejte ho s trochou octa, olivového oleje a mleté skořice. Vzniklou pastu aplikujte na vlasy a nechte působit přes noc.

Káva

Stejně jako med má i tato ingredience vlasům co nabídnout. Používá se například při jejich pomalém růstu. Poslouží ale i jako šikovný zesvětlovač.

Žádoucího výsledku samozřejmě nedosáhnete hned po první aplikaci. Chce to čas a trpělivost. Spolu s procedurami je také vhodné pravidelně používat kondicionér nebo masku.

Co říkáte na naše tipy? Vyzkoušíte některý z nich?

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze