Hladovění a držení různých diet je mnohdy spíše na škodu než k užitku. Pokud se snažíte zhubnout, měli byste jíst zdravou a vyváženou stravu – ale rozhodně si nemyslete, že stačí sedět doma a jíst zdravě. Tělo potřebuje i pohyb, ale strava je samozřejmě také velice důležitá. Tak se pojďme společně podívat, jaké potraviny jíst, abychom se přiblížili o kousek blíže vytouženému plochému bříšku.

Vejce

Základní potravina, kterou má většina z nás v lednici. Vejce by měly být součástí našeho jídelníčku. Vejce obsahují mnoho bílkovin, které naše tělo potřebuje. Pomáhají regenerovat celé tělo, především  svaly a kůži. Vejce jsou na hubnutí skvělou potravinou nejen díky bílkovinám, ale také proto, že se po nich budete cítit sytě na hodně dlouhou dobu.

Batáty neboli sladké brambory

Sladké brambory jsou skvělé právě pro jejich chuť a také pro jejich nízký obsah kalorií. Obsahují mnohem méně kalorií než běžné brambory. Stejně jako u vajec, se po jejich snězení budete cítit sytě po dlouhou dobu a tím pádem toho nesníte více, než potřebujete. Sladké brambory jsou často přehlíženy a je to škoda, jelikož jsou velice zdravé a navíc velmi snadné na přípravu.

Chia semena

O této skvělé surovině nejspíš už víte. Tato zdravá semínka plná vlákniny, by měla být součástí vašeho jídelníčku minimálně každý druhý den. Odborníci tvrdí, že antioxidanty obsažené v chia semínkách dokáží být skvělou prevencí proti rakovině, a dokonce dokáží oddálit stárnutí pleti. Stejně jako předešlé potraviny vás zasytí na delší dobu. Nevíte si rady, jak je do jídelníčku zařadit? Existuje několik jednoduchých způsobů, jak je použít. Přidejte si je například do nápoje nebo jogurtu. Slibujeme, že o nich nebudete skoro ani vědět.

Cuketa

V létě je cuketa skvělou potravinou, která je snadno dostupná, proto by byla škoda ji do tohoto seznamu nezařadit. Cuketu je možné připravit na spoustu způsobů. Milujete špagety? Na hubnutí nejsou zrovna ideální potravinou, proto doporučujeme vyzkoušet cuketové špagety, které jsou nejen zdravé, ale také velmi chutné. Stačí vám pouze cuketu nastrouhat na tenké proužky a připravit je na pánvi. Uvidíte, že tyto potraviny vám pomohou získat vytouženou postavu.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments