Zdá se, že módní průmysl v poslední době doprovází smůla. V předchozích článcích jsme informovali o značkách a řetězcích, které se potýkají ať už s finančními nebo jinými problémy (např. propad tržeb Victoria’s Secret). K těm se nyní přidal i oblíbený řetězec Topshop, který uzavře pobočky v Americe a ve Velké Británii.

Společnost Arcadia má pod svými křídly řadu řetězců, jejichž některé pobočky byly nebo budou v blízké době uzavřeny. Mezi nimi je i Topshop, který nabízí současnou módu a velké oblibě se těšil především v zahraničí. Zejména ve Velké Británii patřil Topshop ještě donedávna k nejoblíbenějším řetězcům “rychlé módy”. Konkurence zejména z Asie je však v módním odvětví neúprosná. I proto se značka rozhodla k razantnímu kroku k uzavření 23 obchodů ve Velké Británii a 11 obchodů v USA, jak informuje BBC. Spousta lidí tak samozřejmě přijde o práci.

Tímto krokem se chce značka zachránit před úplným zánikem, který si rozhodně nikdo nepřeje. Zákazníci mohou využít posledních možností k nákupu v kamenných prodejnách. Zboží však bude i nadále k dostání na e-shopu, takže o ně zákazníci nepřijdou.

Nákupy přes internet jsou v dnešní době velmi populární, jelikož  ušetří čas a můžete je provozovat z pohodlí domova, což jistě každý ocení. Navíc lze snadno pozorovat, že na e-shopech bývá zpravidla mnohem větší výběr zboží nežli v kamenných prodejnách.

Uvidíme, zda si Topshop s finančními problémy poradí. Jak tuto značku vnímáte vy? Máte s ní zkušenosti?

Foto: Thewordygirl.com, Instagram.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze