TOP 5 zajímavostí ze světa módy

Charakteristika módy zní, že je móda upřednostňovaný způsob, jak se oblečení nosí a používá. Móda toho v sobě ale skrývá mnohem více. Ať už v její historii, v minulých módních trendech, nebo v té současné. Módní svět v sobě skrývá tajemství a zajímavosti, o kterých často ani nevíme. Proto jsme se tyto zajímavosti rozhodli shrnout do jednoho článku a přinášíme vám TOP 5 zajímavosti ze světa módy.

Dřív než byly modelky..

Dokážete si představit módní přehlídky značky Victoria’s Secret bez slavných andílků? Nebo celkově módní přehlídky bez sexy modelek a modelů, které předvádějí nejnovější módní trendy? …My také ne. Přesto až do 19. století nepoužívali módní návrháři modelky ani modely, ale panenky. Bývalo zvykem, že návrháři prezentovali na panenkách své nejnovější kolekce. Tak si říkáme, která panenka asi vydělávala nejvíce?

Těhotenství jako módní trend

Zní to absolutně bizarně, co říkáte? Opravdu tomu tak ale bylo. V 15 století se pupek ála těhotná rozmohl po celém světě. V této době bylo těhotenství tak populární a trendy, že ženy, které těhotné nebyly využívaly pomocí polštáře, který schovávaly pod šaty, aby to vypadalo, že těhotné jsou. V tomto období byly módní trendy zřejmě naprosto zmatené.

Knoflíky

Dnes nepostradatelná součást téměř každého oblečení od kalhot, po saka či bundy a sukně. Kdo ale knoflíky vynalezl a k čemu se vlastně používaly? Překvapení pro vás bude, že za tímto pomocníkem stojí francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte. Říkáte si, jak ke knoflíkům vlastně přišel? Za vše můžou vojáci. Napoleonovi se nelíbilo, že vojáci využívají rukávy svých uniforem k utírání nosu a knoflíky jim v tom měly zabránit, proto je nechal našít na všechny rukávy. Později se zjistilo, že by se knoflíky mohly využít jinde, někde, kde jsou více potřeba. A také stoupla popularita kapesníků samozřejmě.

Boty a jejich tajnosti

Věděli jste, že ženy v západních zemí vlastní průměrně 30 párů bot? Mezitím ženy v zemích třetího světa jsou rády, že mají jedny, pochopitelně. Podle některých odporníků (těžko říci na co) způsobují vysoké podpatky schizofrenii. Časté nošení vysokých podpatků prý v pozdějším věku způsobuje rozvoj schizofrenie. Řekl to už někdo Christianu Louboutinovi?

Proč se modelky mračí?

Je obecně známo, že se modelky (kromě módní show Victoria’s Secret) tváří na módních přehlídkách zamračeně, zamyšleně, některé dokonce mají prázdné pohledy, že člověku nezbyde nic jiného, než se koukat na oblečení, které prezentují. A právě to je důvod, proč na módních přehlídkách nevídáme usměvavé modelky s úsměvem od ucha k uchu. Móda je umění a jako takové se musí i prezentovat. No, možná měli módní návrháři zůstat u panenek. Usmívat se je přeci hezké a přirozené, ne?

Foto: Pinterest.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.