Pleťovou vodu používá většina z nás, protože víme, že je to pro naši pleť prospěšné. Co ale takové tonikum? Tuhle pomoc pro krásnější pleť používá jen hrstka z nás. A to je škoda!

Vyčistit pleť ideálně dvakrát denně s pomocí pleťové vody nebo mléka je pro mnoho žen běžná věc, nad kterou se už ani nepozastaví. Vaše pleť si ale zaslouží ještě o chlup lepší péči – a tu jí může zajistit tonikum. Proč byste ho tedy měly používat?

Foto: Pexels.com

Existuje tolik produktů, kdo se v tom má vyznat?

Teď možná máte v hlavě zmatek. Dobře totiž víte, že existují pleťové vody, že se dají koupit pleťová mléka a teď ještě tonikum. Těch produktů je tolik, že v nich ztrácíte přehled a především ani nevíte, jaké jsou mezi nimi rozdíly? A ne – pleťová voda, mléko a tonikum skutečně není jedno a to samé.

Pleťové mléko má za úkol odstranit největší nečistoty, je velmi šetrné a vhodné pro všechny typy pleti. Pleťová voda odstraňuje jak zbytky nečistot, tak zbytky použitého mléka. Pleťovou vodu je potřeba vybírat s ohledem na typ pleti a její potřeby. Tonikum představuje skoro poslední fázi, má za úkol pleť připravit na vrstvu krému a postarat se o to, že se lépe vstřebá do pokožky.

Foto: Unsplash.com

Proč používat tonikum?

Výše zmíněné důvody, že tonikum připravuje pleť na použití pleťového krému a že usnadňuje jeho snadnější vstřebávání do pokožky a tím pádem zvyšuje jeho účinky, nejsou to jediné, co by vás mělo přimět k tomu, abyste začaly tonizovat.

Další důvody, pro které stojí za to používat tonikum:

  • hydratuje
  • regeneruje
  • vytváří ochranný film
  • osvěžuje
  • podporuje obranyschopnost pleti
  • krásně voní

Jak vybrat to správné tonikum?

Ani tonikum není na trhu jen jedno, ba naopak k dostání jich je samozřejmě hned několik druhů. Jasně, že vás zajímá, které z nich bude zrovna pro vaši pleť tou nejlepší volbou.

Pokud máte mastnější pleť, která má sklony k akné, pak vám doporučujeme používat tonikum s podílem alkoholu, které bude mít i antibakteriální složky. Pro smíšenou, jemnou a normální pleť pak můžeme poradit tonika s obsahem aloe vera, se kterým nic nezkazíte a pleti naopak prospějete.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments