Tommy Hilfiger oslavil 70. narozeniny

Legendární módní návrhář Tommy Hilfiger oslavil 24. března své 70. narozeniny. I ve svém věku se neustále věnuje práci a připravuje nové kolekce, které patří k těm nejprodávanějším na trhu. Pojďme si nyní připomenout život a kariéru tohoto talentovaného designéra, mezi jehož múzy patří například Gigi Hadid.

https://www.instagram.com/p/CMzPr1SJ0oO/?igshid=qh2ih3f55704

Thomas Jacob Hilfiger se narodil 24. března roku 1951 v New Yorku jako druhý z devíti dětí. Už jako dítě projevoval zájem o módu. Pravidelně nakupoval džíny, které upravoval a dále prodával.

Začátky s People’s Place

V roce 1971 si Tommy otevřel vlastní obchod módou s názvem People’s Place, který byl oblíbený především mezi mladými zákazníky. O šest let později obchod bohužel zkrachoval. Tommy však v té době začal navrhovat vlastní modely, a tak přirozeně nastal čas se posunout dále.

Tommy Hilfiger Corporation

Ještě před založením módní společnosti Tommy Hilfiger Corporation, kterou dobře známe dodnes, vznikly společnosti Tommy Hill, 20th Century Survival a Click Point. Samotná značka Tommy Hilfiger pak vznikla v roce 1985.

Díky promyšlenému marketingu se ihned dostala mezi nejprodávanější značky nabízející pánskou módu. Od roku 1996 se distribuce začala zaměřovat také na dámskou módu. O rok později pak byla otevřena první prodejna v Beverly Hills.

https://www.instagram.com/p/CA2ZSw6hQZa/?igshid=hof78ea8m9oe
https://www.instagram.com/p/CAaHV3chg4t/?igshid=btvyzao8v2uj
https://www.instagram.com/p/B63Sm7-BTWz/?igshid=1nkndrljy4oxn

Charita

V roce 1995 Tommy založil nadaci Tommy Hilfiger Corporate Foundation, která pomáhá v oblasti zdraví, vzdělání a kultury. Od roku 2008 také navrhuje limitované kolekce kabelek. Výtěžek z jejich prodeje je věnován organizaci Breast Health International, která se zaměřuje na výzkum léčby rakoviny prsu.