Legendární módní návrhář Tommy Hilfiger oslavil 24. března své 70. narozeniny. I ve svém věku se neustále věnuje práci a připravuje nové kolekce, které patří k těm nejprodávanějším na trhu. Pojďme si nyní připomenout život a kariéru tohoto talentovaného designéra, mezi jehož múzy patří například Gigi Hadid.

Thomas Jacob Hilfiger se narodil 24. března roku 1951 v New Yorku jako druhý z devíti dětí. Už jako dítě projevoval zájem o módu. Pravidelně nakupoval džíny, které upravoval a dále prodával.

Začátky s People’s Place

V roce 1971 si Tommy otevřel vlastní obchod módou s názvem People’s Place, který byl oblíbený především mezi mladými zákazníky. O šest let později obchod bohužel zkrachoval. Tommy však v té době začal navrhovat vlastní modely, a tak přirozeně nastal čas se posunout dále.

Tommy Hilfiger Corporation

Ještě před založením módní společnosti Tommy Hilfiger Corporation, kterou dobře známe dodnes, vznikly společnosti Tommy Hill, 20th Century Survival a Click Point. Samotná značka Tommy Hilfiger pak vznikla v roce 1985.

Díky promyšlenému marketingu se ihned dostala mezi nejprodávanější značky nabízející pánskou módu. Od roku 1996 se distribuce začala zaměřovat také na dámskou módu. O rok později pak byla otevřena první prodejna v Beverly Hills.

Charita

V roce 1995 Tommy založil nadaci Tommy Hilfiger Corporate Foundation, která pomáhá v oblasti zdraví, vzdělání a kultury. Od roku 2008 také navrhuje limitované kolekce kabelek. Výtěžek z jejich prodeje je věnován organizaci Breast Health International, která se zaměřuje na výzkum léčby rakoviny prsu.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments