Buďte voňavá i v létě. Odložte parfém a dejte šanci osvěžujícím toaletním vodám

V letních měsících se oproti jiným měsícům obsah naší kabelky razantně mění. Must have kouskem každé kabelky se stávají pomocníci, kteří dodají pocit svěžesti, zajišťují příjemnou vůni a zbaví nás nepříjemného zápachu a pocení. Jedním z takových pomocníků jsou úžasné toaletní vody, které ve vaší letní kabelce nesmí chybět.

Čím se liší toaletní voda od ostatních parfémů?

Parfémy obecně vzato obsahují cca 15-40 % vonných složek. Z pravidla se tak jedná o kvalitní vůně, jejichž pořizovací cena je sice trochu vyšší, ale mají dlouhotrvající výdrž a velmi výraznou vůni.

Menší podíl vonných složek mají parfémované vody. V těch se objevuje 8-15 % vonných složek, ale stále vydrží poměrně dlouho.

Toaletní vody mají na rozdíl od ostatních druhů parfémů nejméně vonných složek (4-8 %), nabízí ale mnoho předností, a proto je my ženy v létě využíváme velmi rády.

Tipy, jak účinně využívat toaletní vodu

  • Toaletní vody jsou skvělou volbou při zkoušce nové vůně. Pokud jste doteď vyhledávala parfémy v dřevitých tónech a toužíte po květinové vůni, doporučujeme začít s toaletní vodou. Ta je totiž méně výrazná. Nebudete tak riskovat, že si koupíte drahou vůni, která vám ve výsledku vadí nebo je nepříjemná vašemu blízkému okolí.
  • Výdrž toaletní vody není dlouhá, což v letních měsících můžete hravě obrátit ve svůj prospěch. Toaletní voda vás příjemně osvěží a můžete tak bez přemýšlení opakovaně vůni na sebe stříknout. Nemusíte se bát, že budete vonět až příliš.
  • Vůni aplikujte přímo na kůži. Nejvhodnější místa k aplikaci toaletní vody jsou loketní důlky, zápěstí nebo za ušima. Skvělým místem jsou také vlasy. Znáte to, když zafouká vítr a vy samy cítíte příjemnou vůni vašeho šamponu? S toaletní vodou si to můžete dopřát každý den.

Oblíbené značky toaletních vod

Mezi vyhledávané toaletní vody patří například značka Victoria’s Secret. Ta má ve svém sortimentu široké množství druhů vůní, kde každá žena najde to, co hledá. Mezi další oblíbené toaletní vody patří značky Guess, Playboy, Calvin Klein nebo Boss.

Jaké značky toaletních vod patří k vašim oblíbeným? Dejte vědět v komentářích!


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.