Tmavé lokty jsou nepříjemný estetický problém. Jak si s nimi poradit?

I když se teď halíme do dlouhých svršků, v práci nebo třeba ve škole dlouhé rukávy odkládáme. Možná i vás trápí tmavé lokty, které mnoho žen vnímá jako nepříjemný estetický problém.

Teď v zimě to možná tak „nehoří“, protože lokty schováme pod mikinu, svetr nebo halenku s rukávem. Ale co v létě, kdy je venku horko a dlouhé topy nepřipadají v úvahu? Není lepší vědět, jak se tmavých loktů zbavit a nemuset je schovávat?

Nabízí se chemie, ale…

Koho trápí tmavé lokty (nebo tmavá kolena), ten určitě hledal účinnou pomoc a pravděpodobně narazil na krémy, které skutečně slibují, že tmavá místa v krátkém čase zesvětlí. Jejich pořízení vás vyjde od pár stovek až po několik tisíc korun, avšak má to jedno „ale“.

Foto: Depositphotos

Nikdy nevíte, jestli i ten nejdražší krém zabere a vy tak nemáte jistotu, jestli peníze nevyhodíte oknem a to vlastně úplně zbytečně. Na tmavé lokty pomohou i přírodní pomocníci, kteří finančně vyjdou levněji. Zkusíte některý z nich?

Šťáva z citronů

Citronová šťáva je proslulá svými bělícími účinky, tak proč ji nepoužít i tehdy, kdy se chcete zbavit nepěkných tmavých loktů? Jednou až dvakrát denně aplikujte trochu citronové šťávy na místa, která chcete zesvětlit. Nečekejte výsledky hned, ale po pár dnech už by jisté zesvětlání určitě mělo být vidět.

Close-Up Photography of Sliced Lemon
Foto: Pexels

Mandlový olej

Mandlový olej je báječný pro promaštění pokožky. Možná vás to nenapadlo, ale v některých případech jsou tmavé lokty způsobené právě vysušenou pokožkou. Když si dáte jedna a jedna dohromady, rychle přijdete na to, že promaštění pokožky s pomocí kokosového oleje vás zbaví estetického problému.

Close-Up Photography of Almond Nuts
Foto: Pexels

Bílý jogurt

Dá se s ním skvěle kouzlit v kuchyni a může být nápomocný i pro naši krásu. Na první pohled obyčejný bílý jogurt dokáže mnohé, kupříkladu zesvětlit tmavá místa na vašem těle. Když ho budete ideálně dvakrát denně na půl hodiny nanášet na lokty nebo kolena, po pár dnech už uvidíte, že tmavá místa postupně světlají.

Kypřicí prášek

Každá správná hospodyňka musí mít doma prášek do pečiva. Určitě ani vám tento pomocník (nejen) na pečení doma nechybí. Jak pomůže na tmavé lokty? Vlastně docela jednoduše, i kypřicí prášek má totiž bělící schopnosti.

Použijte ho tak, že jej smíchejte s trochou vody a pastu, která vám vznikne, naneste na lokty (kolena), lehce vmasírujte do pokožky a nechte chvíli působit. Používejte maximálně dvakrát do týdne.


Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!