I když se teď halíme do dlouhých svršků, v práci nebo třeba ve škole dlouhé rukávy odkládáme. Možná i vás trápí tmavé lokty, které mnoho žen vnímá jako nepříjemný estetický problém.

Teď v zimě to možná tak “nehoří”, protože lokty schováme pod mikinu, svetr nebo halenku s rukávem. Ale co v létě, kdy je venku horko a dlouhé topy nepřipadají v úvahu? Není lepší vědět, jak se tmavých loktů zbavit a nemuset je schovávat?

Foto: Depositphotos.com

Nabízí se chemie, ale…

Koho trápí tmavé lokty (nebo tmavá kolena), ten určitě hledal účinnou pomoc a pravděpodobně narazil na krémy, které skutečně slibují, že tmavá místa v krátkém čase zesvětlí. Jejich pořízení vás vyjde od pár stovek až po několik tisíc korun, avšak má to jedno “ale”.

Nikdy nevíte, jestli i ten nejdražší krém zabere a vy tak nemáte jistotu, jestli peníze nevyhodíte oknem a to vlastně úplně zbytečně. Na tmavé lokty pomohou i přírodní pomocníci, kteří finančně vyjdou levněji. Zkusíte některý z nich?

Šťáva z citronů

Citronová šťáva je proslulá svými bělícími účinky, tak proč ji nepoužít i tehdy, kdy se chcete zbavit nepěkných tmavých loktů? Jednou až dvakrát denně aplikujte trochu citronové šťávy na místa, která chcete zesvětlit. Nečekejte výsledky hned, ale po pár dnech už by jisté zesvětlání určitě mělo být vidět.

Foto: Unsplash.com

Mandlový olej

Mandlový olej je báječný pro promaštění pokožky. Možná vás to nenapadlo, ale v některých případech jsou tmavé lokty způsobené právě vysušenou pokožkou. Když si dáte jedna a jedna dohromady, rychle přijdete na to, že promaštění pokožky s pomocí kokosového oleje vás zbaví estetického problému.

Foto: Unsplash.com

Bílý jogurt

Dá se s ním skvěle kouzlit v kuchyni a může být nápomocný i pro naši krásu. Na první pohled obyčejný bílý jogurt dokáže mnohé, kupříkladu zesvětlit tmavá místa na vašem těle. Když ho budete ideálně dvakrát denně na půl hodiny nanášet na lokty nebo kolena, po pár dnech už uvidíte, že tmavá místa postupně světlají.

Kypřicí prášek

Každá správná hospodyňka musí mít doma prášek do pečiva. Určitě ani vám tento pomocník (nejen) na pečení doma nechybí. Jak pomůže na tmavé lokty? Vlastně docela jednoduše, i kypřicí prášek má totiž bělící schopnosti. Použijte ho tak, že jej smíchejte s trochou vody a pastu, která vám vznikne, naneste na lokty (kolena), lehce vmasírujte do pokožky a nechte chvíli působit. Používejte maximálně dvakrát do týdne.

Foto: Depositphotos.com

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

“Mandlový olej je báječný pro promaštění pokožky…rychle přijdete na to, že promaštění pokožky s pomocí kokosového oleje vás zbaví estetického problému.” Asi pomůže obojí, ale odstavec je nazván “Mandlový olej”.
Tento problém se může týkat i mužů, Tedy u mne už několik let. Zlobí mne i lupénka, naštěstí v mírné formě. Na tmavé lokty (někdy kolena, ale tam to v dlouhých kalhotách není vidět) používám občas houbičku na nádobí, tou drsnou stranou, toaletní mýdlo (někdy mýdlo se soli Mrtvého moře) a vodu. Promastím kokosovým olejem, dětským olejem a pod. Docela rychlá pomoc, vyzkoušejte.

Velmi jednoduchá rada: každý den si potřu lokty i kolena krémem, stačí indulona. To mi kdysi dávno poradila moje moudrá maminka. Teď je mi 77 a lokty i kolena jsou b