Tipy na rychlé a zdravé smoothie, které nastartuje vaše ráno

Říká se, že snídaně je základ dne. Co když ale nemáte po ránu čas na snídani? Sáhněte po zdravém smoothie, které můžete vypít doma, nebo si ho klidně vzít s sebou na cestu do práce. Pojďme se společně podívat, jak si vytvořit ta nejlahodnější smoothie!

Základem je vybrat ingredience

Vyberte si ovoce či zeleninu, která vám nejvíce chutná. Pokud chcete snídat každé ráno jiné smoothie, nebojte se použít klidně i mražené ovoce. Vhodné je vybrat alespoň dva druhy, abyste nasbírala po ránu co nejvíce vitamínů. Nebojte se přidat do smoothie třeba avokádo nebo špenát. Nejideálnější je využívat sezonních potravin, které máte na zahrádce, nebo které jsou v daném ročním období levnější než jindy v roce.

Zdroj: Shutterstock.com

Přidejte tekutinu

Zde je opět na vás, jestli zvolíte zelený čaj, mandlové, ovesné či jakékoliv jiné mléko, nebo třeba jen vodu. Nebojte se experimentovat, fantazii se meze nekladou. Je však potřeba zkoušet a najít si svou vlastní oblíbenou tekutinu, jelikož každému chutná něco jiného, proto je dobré vyzkoušet více variant.

Čas na zahuštění

Důležité je i smoothie zahustit. Zkuste například řecký bílý jogurt, ořechové máslo, tvaroh nebo cokoliv jiného, na co máte zrovna chuť. I samotné avokádo dokáže smoothie krásně zahustit.

Přidejte bylinky

Využijte příležitosti a přidejte do smoothie bylinky, které jsou teď snad všude kolem nás. Do smoothie se skvěle hodí bazalka nebo máta. Doporučujeme ale bylinky čerstvé, nikoli sušené. Pokud bylinky nemáte, dochuťte smoothie klidně javorovým sirupem, chia semínky atd.

Zdroj: Shutterstock.com

Vydrží v lednici i mrazáku

Pokud se stane, že si uděláte větší porci, než jste chtěla, klidně smoothie schovejte do lednice a dejte si jej k odpolední svačině. Také se může stát, že se vám každý den nebude chtít dělat nová směs, proto si nakrájejte ovoce či zeleninu, smíchejte se semínky a vložte do krabičky nebo sáčku. Připravené směsi stačí pak jen vytáhnout z mrazáku, vložit do mixéru, přidat zbylé potraviny a mixovat. Smoothie je tak velmi rychlou a zdravou snídaní, kterou zvládne opravdu každý a často chutná i dětem!