Teorie „špatných bot“ je nový zajímavý trend, který dokáže rafinovaně vylepšit každý outfit

Photo of Person Wearing Yellow Boots

Styling může být kouzelnou cestou k vyjádření našeho jedinečného vkusu a osobního stylu. Jedním z nejnovějších a nejzajímavějších stylingových triků, který právě ovládá svět módy, je „teorie špatných bot“. Tento koncept přichází z TikToku a nabízí jednoduchý, ale účinný způsob, jak vylepšit svůj vzhled a přinést do něj nový, překvapivý prvek.

V čem tato teorie spočívá?

Na první pohled je trochu matoucí, proč bychom chtěli nosit „špatné“ boty. Nicméně, teorie špatných bot se netýká toho, že si zvolíte nepohodlnou nebo nepřiměřenou obuv. Místo toho jde o záměrnou volbu bot, které by byly tradičně považovány za nevhodné pro daný outfit, a tím vytvořit překvapivý a zajímavý kontrast, který upoutá pozornost a celý vzhled ozvláštní. Přebornicí tohoto trendu je například Emily Ratajkowski.

Foto: Patricia Schlein

Jak tohoto trendu můžete využít k vylepšení svého outfitu?

Použití teorie špatných bot je snadné a zábavné. Klíčem je vybrat boty, které byste běžně nezvažovali pro daný outfit, a zkombinovat je s oblečením tak, aby vytvořily nečekanou, avšak stylovou kombinaci. Máme pro vás několik nápadů, jak můžete začít.

Inspirace „bloquette“ estetikou

Pokud máte rádi hravý a jemný styl, zkuste spojit vzdušné šaty s objemnými sportovními teniskami. Tento kontrast vytvoří zajímavý a neodolatelný prvek, který osvěží váš vzhled. Pravda, na podzim už to bude trochu těžší, takový outfit vynosit. Berte to ale jen jako příklad.

Nečekané proporce

Nebojte se experimentovat s proporcemi. Zkuste zkombinovat volné kraťasy s kozačkami přes kolena. I když to může na první pohled působit neobvykle, právě tato nečekaná kombinace může dodat vašemu outfitu originalitu a stylovost.

Punk s „cottagecore“

Můžete zkombinovat květované mini šaty v duchu „cottagecore“ s robustními botami, jako jsou Dr. Martens na platformě, a s džínovou bundou. Tato kombinace propojuje prvky romantiky s punkovým nádechem a vytváří tak perfektní kontrastní a stylový vzhled.

Závěr

Teorie špatných bot je zábavný a inovativní způsob, jak oživit náš styl a přinést do něj svěžest a originalitu. Nebojte se experimentovat, zkoušet nečekané kombinace a objevovat nové stylové možnosti.

Zdroj: TikTok.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.